Trebam savjet!?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Looney, Apr 30, 2007.

  1. Looney

    Looney Komšija

    U dilemi sam trenutno da li da uzmem C2D E4300 ili AMD X2 4200+ / X2 4600+ ?!
    Oba CPU bi ishla sa sa jeftinijim plochama znachi za E4300 bi ishla ASUSova P5VD2-X a uz AMD bi ishla ASUSova M2V.
    Iako sam veliki AMD+ATI fan u maloj sam dilemi ...
    Molio bih par komentara s tim da imate u vidu da za skuplju plochu nemam cash-a. MB+CPU otprilike ukomponujem u 400km, DDR2 memu imam znachi samo oko MB i CPU se dvoumim ...

    Eto PROs and CONs molim :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    X2 4600+ i Asus M2V. Zasto? Zato sto je X2 4600+ na defaultu brzi, a da bi E4300 bio bolji izbor(zbog OC potencijala) trebala bi skuplja maticna.

    Takodjer, Asus M2V je daleko ozbiljnija maticna.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Tako sam i kontao ... morao bih uzeti bolju matichnu i neki fin cooler da bi fino OC.ao E4300 :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, a ovako dobijes super performanse za minimalno para. I sve da radi fino stabilno ;)

    BTW mozes komotno uzet i X2 3600 ili 3800+. Uz blagi OC na toj M2V imas 4600+ ili sl. Neces ni trebat mijenjat cooler.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3600+ Brisbane, moze taj Asus komotno (mada bih ja isao na Abit KN9-S) i jos ti ostane love...
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hm apsolutno se ne slazem .... bar sto se tice da je m2v ozbiljna ploca.
    sto se tice p5vd2-x ...beton ploca nema puno ocanja al je beton

    ako mislis raditi upgrade....nemoj ... neces vidjeti poboljsanja
    ;)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo tebi ozbiljno?
    http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3 ... odelmenu=1

    Ocaj zivi.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Eh josh jedna stvar koja me malo zeza je dostupnost samih CPU.a. Uzeo bih ja 4400+ X2 ili 4800+ X2 65nm.ski ali josh uvijek ih ne mogu nabaviti :(
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nisam rekao ozbiljna rekao sam beton = stabilna
    a necu sad da potezem pricu o via + amd kombinaciji pogotovo ako se radi o asus-u.
    ;)

    ako ces da prodjes jeftinije 3800x2 175 km + m2n-e je fenomenalna kombinacija... mislim da i cjenovno dodje kao c2d varijanta...
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IMHO najradije pricekaj dolazak Pentiuma E. A to ce bit u junu.
    Radi se o C2D procesorima koji ce kostat oko 150KM. Taman ti ostane za Asus P5B i Freezer64 pro. :D Naravno, ako mozes pricekat...

    To cudo dignut na 3-3.5GHz i eto veselja.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Ma jok ovo mi je izletilo i do 15og se moram skontati inache nishta ni od ovoga :)
    Vidjet chu josh za ovaj 3600+ X2 65nm.ski jer evo gledam njega bih mogao dobiti a dosta je jeftiniji :)
    Mozhda chak da si ubacim i neku grafu :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakva grafa - integrala zakon. :mrgreen:
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    hehe da ima neka plocha ATX sa integrom uzeo bih ali nechu mATX plochu :p ... treba mi PCI slotova :mrgreen:
    U ovih 7-10 dana chu da vidim shta chu od CPU mochi da nabavim ali plocha def. ide M2V a CPU X2 4200+ do X2 4800+ zavisno shta che biti na raspolganju i po kojoj cijeni :D
    thx svima na infu ;)
    javim shta sam uzeo :p
    i da ... stivi dam ti 30kmica za tu X300SE
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :mrgreen: MX440 idu za te pare. No way my son... 8)
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Kad si se stiso dam 35 eto :p
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma necu je ni prodavat, ice u sestrin racunar. Na ljeto cu njoj ubacit svog 3000+, maticnu, ram i grafu, a sebi uzet Pentium E, kakvu dobru 650i maticnu i 2GB rama. :mrgreen: