Trebam strucno misljenje za napajanje i kuciste ???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adisaga, Jun 22, 2007.

  1. adisaga

    adisaga Novi član

    Dakle imam ovakvu konfiguraciju:
    Asus nforce3 maticna
    ddr1 1gb ram
    athlon 3000
    graficka 7600gs (mislim da je pasivno hladjenje) AGP
    1hdd 80gd wd 7200rpm sata
    1hdd 250gb wd sata
    PCI Skystar2 kartica DVB-S
    PCI 5.1 trust zvucna
    skener; printer; webcam (USB-neznam jel ovo bitno za napajanje al eto navest cu :roll: )
    {APC prenaposka zastita}
    MSindustrial smetljarsko kuciste sa smetljarskim napajanjem od 400w (koje se cuje kad radi kao da radi cirkular :evil: )

    Mjenjao bih i kuciste i napajanje u nadi da ce biti tise i normalnije i da mi komp moze radit duze jer se znalo desavat da se hdd ugrije i blokira mi ......

    Neznam koje bi kuciste i napajanje (u plusu ili bilo gdje u sa) uzeo al sam skontao 2 varijantice ili neki mix :wink: :
    1. Sharkoon rebel9 economy edition 77KM i napajanje SHARKOON 350W SHA350-8P 70KM
    2. neko chieftec kuciste 100+km i napajanje chieftec GPS-400AA-101A 400W

    E sad isplati li mi se uzimati skuplje chieftec kuciste (meni je najbitnija buka) ili da kombinujem sharkoon kuciste sa chieftec napajanjem ???

    Da li je uopste dovoljno uzimajuci u obzir konfiguraciju gore navedenu sharkoonovo napajanje od 350W ?!?!?

    Molio bih za vase savjete, prijedloge, strucna misljenja itd.

    Pozdrav
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Super ti je prva kombinacija. Zajedno te izadje 150KM, eventualno da uzmes Chieftec napajanje.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi sta ti se vise svidja estetski i cijenom.
    Meni, taj sharkoon case nije nista bolji od codegena, pa bih isao na chiefteca. Cak sam vidjao i kvalitetnijih codegena od tog sharkoona (znam da ce sad stevie i kompanija po meni ali neka).
    Tebi ako se svidja, ok je.

    Iz iskustva znam da je to ms napajanje poprilicno glasno pa bi i sharkoon i cheftec napajanje trebali napraviti razliku. Opet ovisi o drugim ventilatorima (proc, chipset, eventualno graficka), te ako su oni glasniji od napajanja, neces dobiti nista po pitanju buke.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da je Chieftec ko tenk to stoji. Cvrstocom mu sharkoon nije ni blizu.

    Ne znam vala, ja necu skakat po kucistu, hoces li ti? :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nije stvar skakanja. Eno tog sharkoona kod sulua u radnji. Sve je bilo lijepo, divno dok ga nisam vidio uzivo. Tanko brate, tanak lim na stranicama, sve se uvija pod prstom. Uopsetno kad gledas iz blizine, poprilicno jeftino izgleda. Kome se svidja, bujrum, meni je lose.
     
  6. adisaga

    adisaga Novi član

    Hvala na odgovorima i savjetima. Ipak cu onda uzeti neko od oko ~100km chieftec kuciste i chieftec napajanje 400W jer je razlika malena 20-30km.

    Nego onako da vas pitam jos nesto jeli dovoljno ono (necu ga uzeti al me zanima) napajanje sharkoon 350W za moj pc ???
     
  7. dHM

    dHM Aktivista

    ma meni je extra kuciste sharkoon, ovo moje malo vise prasine uvlaci radi ovog venta 25cm, al sam nekidan to rijesio improvizaciom filtera, i sad sam prezadovoljan, a chif je cvrsci u svakom slucaju, mada ni meni to ne igra nikakvu ulogu
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @adisaga
    Dovoljno je.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo znaj da bez rezanja tog chiefteca neces moc ugradit 12cm ventilatore. Tek modeli skuplji od 150KM podrzavaju jedan 12cm vent straga, a sprijeda inace svi chiefteci imaju rupe za 80/92mm ventove.

    Mene je to odbilo, jer ne mislim rezat novo kuciste.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ANTEC NSK4000 kod slavoljuba, beton.
     
  11. adisaga

    adisaga Novi član

    @stevie ray:

    Samo znaj da bez rezanja tog chiefteca neces moc ugradit 12cm ventilatore. Tek modeli skuplji od 150KM podrzavaju jedan 12cm vent straga, a sprijeda inace svi chiefteci imaju rupe za 80/92mm ventove.

    Mene je to odbilo, jer ne mislim rezat novo kuciste.
    __________

    Izvini buraz ali ja se ne razumijem bas u kucista i te ventilatore jebga :roll:
    sta fali tim ventovima od 80mm i zasto bi mi trebao 12cm vent ustvari moram li rezat kuciste da bi stavio tu napojnu :lol: ?!?!

    @dog father

    Znaci to ANTEC NSK4000 je najbolje kuciste za te pare ~100km sto mogu uzet ???
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Po mom misljenju. Sad razlicite osobine kucista su potrebne razlicitim ljudima.

    Chieftec je dobar, cvrst i kvalitetan. Minus je pomalo "obican" dizajn te nedostatak mjesta za 12cm ventove. Da ti bude jasnije, jedan 12cm ventilator vrijedi najmanje kao dva 8cm venta, odnosno stvara isti protok zraka s manje buke.

    Sharkoon je funkcionalan, dizajnerski malo ljepsi od chiefteca, ali nekvalitetan i pomalo "zveckav". Nekom je mozda i sharkoon kvalitetan, ali ti ljudi sigurno nisu imali dodira sa bilo kojim chieftecom, antecom, CM itd.

    Antec je recimo u samom vrhu s kucistima, i definitivno je bolji i od chiefteca i sharkoona zajedno. Mali minus ostaje cijena.


    Najbolje je da obidjes par firmi i vidis uzivo kucista, zamolis prodavace da ti otvore stranicu da bacis oko i unutra, te onda doneses odluku.

    EDIT: Nije stivi mislio da rezes kuciste da stavis napojnu, nego zbog venta. Chieftec uglavnom ima predvidjena mjesta za ugradnju 8cm ili 92mm ventilatora.
     
  13. adisaga

    adisaga Novi član

    Hvala vam na odgovorima svima, pomogli ste mi.

    Pozdrav i hvala.
    :smt059

    P.S.
    Kuciste cu uzeti samo zato jer ovo sto imam sada je komad smeca sa 25cm "mrtvim" ventovima :-D (kao ono otvoris da zrak prolazi i tako) , dizajn mi apsolutno nije bitan samo mi je bitno da ima sto manje buke...