Tuga???

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Jun 25, 2005.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zanimljivo, evo nakon sto je doslo vrijeme da malo pojacam konfiguraciju, nesto hardware-a cu prodati.
    Sad me hvata tuga za mojom 8500. Kad samo pomislim sta smo igara ja i ona zajedno prosli, sta smo problema pregurali, koliko je samo frame-ova napravila, koliko je divx-a proslo kroz njen tv izlaz?
    I sad ja, izdajnik, prodajem nju, moju visegodisnju saputnicu, koja je bila sa mnom u kasnim nocnim satima, vozeci se ulicama vice city-a, i dok sam tukao ljude u postalu, skidao sljemove svabama u cod-u i...

    Pukne li vas ova nostalgicna tuga kad prodajete ili mijenjate neki komad hardware-a?

    Najradije bih je ostavio u neki prasnjavi cosak, pa da ja i ona nekad opet provedemo noć zajedno, kroz rat i mir...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mozes i skupljati ostali hardver pa na kraju malo ulozis i sastavis drugi komp. a ja uglavnom ostavljam drag mi hardver po strani. cak negdje imam 386 procesor, plocu i memoriju. a nedavno sam prodao P1 proc i plocu za male pare. da mi je soba kojim slucajem ogromna od 100 kvadrata, sve bih to stavio u neki cosak i napravio mali muzej :mrgreen:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    zao mi je i zbog toga sto moram to dati za male pare, kad se samo sjetim kad sam prvi put probio 10k sa 3dmak2001se, i takvih situacija, pa kad sam uspio pokrenuti far cry...
    koliko sam samo para pljun'o za nju
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja sam druze pljuno bruku para na Voodoo i Voodoo2 pa boga pitaj gdje su sad i jel uopce funkcionisu. Kad se sjetim prvog Quakea i razlike izmedju software i hardware renderinga. Nezaboravno.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Wet Dreams prvi put VooDoo2 i plavicasta svjetlost od Town Portala u Diablu II to je bio orgazam :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da je moj prvi 3d bio s3 savage 3d... nakon rageIIc... nekako se ne sjećam tog dijela života radi tjeranja kartice da radi :D

    šala... radila je ona bez problema i tu je krenulo... odmah par dana poslije savage 2000... ma sve ja probao od tih polu-proizvoda šta se moglo kupit :wink:
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    eh,moja prva graafa je bila Riva TNT2 M64...samo znam da je u 3Dmarku2001 bolje radila onaj zadnji test (Point Sprites) od Radeona 7200 i diamondove S3 SavageIII :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    moja prva je bila s3 trio 3d/2x
    i danas je ziva
    radi u kasi kod starog u radnji
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    S3 karina sa 512 KB Vrama
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja negdje S3 Trio3D sa 4MB memorije - DX6 compliant :mrgreen:
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    S3 Virge 4MB kasnije dodana Voodoo2 8MB
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja imam u kući dosta tih starih kartica iako nikad nisu bile moje, ja to pokupim gdje stignem, samo da se falim. Ova ima 512K memorije.
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ne pika se tako.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imo sam i ja stare kartice samo što nemam pojma gdje su mi, nisam se emocionalno vezao za njih, davao sam ih gdje sam stigao. Sjećam se neke Benshee kartice, također Vante LT... bilo je još nešto stariji, biće da je neki S3.
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    eh blago vama,vi imate cijele kolekcije a ja samo GF4 MX 440 i 9550GE :oops: :smt001
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ti si nova, mladja generacija :smt002
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    da :mrgreen: evo možda dobijem i 9500 :p skuplja se za izložbe :mrgreen:
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nemoj ti ništa ostavljat. Prodaji.
     
  20. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    da,pametnije bi mi bilo skupljati jeftine miševe,a ne grafičke kartice (zbog cijene :mrgreen: )