TV hardware change

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AdoSA, Mar 1, 2017.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nedavno sam uzeo Philips 55PUT6400 za smiješne novce. TV ima android, solidan 4k display međutim hardware koji to sve pokreće je loš totalno. Čest lip sync problem koji je trenutno nerješiv, spor odaziv u meniju, ograničen android pristup su neki od problema. Pitanje je slijedeće... Da li se može prebaciti kompletan hardware iz nekog drugog TVa u ovaj tj. da samo display ostane da se koristi? Mogu se naći odlični TV uređaji kojima je stradao display za smiješne novce. Nešto razmišljam i, sa svojim ograničenim znanjem oko ovih tehnologija, ne mogu da nađem konkretan razlog zašto ne bi radilo...

    Sent from my LG-H955 using Tapatalk
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: TV hardware change

    Ne moze
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: TV hardware change

    android tv box i u hdmi?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: TV hardware change

    Banalno pitanje, ali jesi li mu update-ovao softver putem USB-a jer često aktuelni nije dostupan preko OTA servisa.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: TV hardware change

    @Neo
    Update sam uradio tako što sam birao update preko interneta umjesto USBa. Ima i opcija "Search for OAD Updates" ali tu samo vrti search

    Edit:
    Upravo je završio search. Nema novih updatea

    @Dmr
    Ima ta opcija, naravno, i puno je lakša za izvesti ali mi se sviđa kad je sve integrisano u jedan uređaj

    Sent from my LG-H955 using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: TV hardware change

    Skineš update fajl od 1-2GB sa oficijelne stranice i staviš ga na FAT32 stick.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sve uradio, isto se dešava

    Sent from my LG-H955 using Tapatalk
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Re: TV hardware change

    Definitivno puno vise problema sa Androidom ima Philips nego Sony, a to me bas cudi jer su dosta ranije poceli d akoriste Android u svojim televizorima, mada svima koji misle da je spor preporucujem neki philips iz 2011-2013g pa da vidite sta je sporo.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: TV hardware change

    Stariji Philips modeli se moraju čupati iz struje dva puta dnevno da koliko-toliko rade kako treba.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma najviše me nervira lip sync. Zvuk ide prije slike i koliko god da sam istraživao niko nije uspio riješiti probleme. Philips se uopšte nike oglasio oko ovog problema

    Sent from my LG-H955 using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: TV hardware change

    Neće se ni oglasiti jer ih je kupio kineski TP Vision ja mislim koji nema baš dobar "track record".
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Re: TV hardware change

    Pricaj mi nesto, hahahahah prekidac na kabl stavio kao na stolnu lampu.
     
  13. GV

    GV Komšija

    Ja stavio Hayat analogni i nema više problema

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: TV hardware change

    Ma philips jedino serije 7+, eventualno 6 da se u ubode...
    Mada i tu ima dosta sporih modela, ali su bar napredovali donekle, steta ambilighta, to mi je 'pola' televizora :D
     
  15. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: TV hardware change

    Mozes sam napraviti ambilight ako koristis HDMI za gledanje TV-a
    Kupis Raspberry Pi Zero i WS2812 led traku dosta jeftinije nego ambilight kod philipsa.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: TV hardware change

    Kako mislis jeftinije kada to dobijes uz tv? [​IMG]
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Re: TV hardware change

    Imam ja Philips 40pfl5507 iz 2012g sa sharp panelom smijem se kladiti da ima bolju slika sa svih izvora od 80% novih tv-a bez obzira na firmu.
     
  18. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: TV hardware change

    Mislio sam 7 seriju jer nije jeftina, skuplja je od dobrog Sony ili Samsung TV-a. Mozes ovo bolje napraviti nego na slici.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk