TV out problem 2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sarajevo_ba, Feb 12, 2005.

  1. sarajevo_ba

    sarajevo_ba Novi član

    Evo vala da vam se opet pojadam.....imam graficku ati radeon 9600 256MB i problem sa tv outom.......idem preko svidea na scart i prikljucim na tv koji je malo stariji ali ima skart prikljucak......uglavnom slika bude pravo mracna i kad dobro pojacam brightness na tvu onda se nesto nazire.....sto se tice sitnih problema tipa da mi je na kompu smanjena brightness to sam vec provjerio mislim da je problem sa komunikacijom tv - komp...........probao sam vec istu stvar sa tvom od staraca i to radi jer je tamo direktno svideo prikljucak i sonyjev tv ali ovdje ne fercera.....sta bi mogao biti problem po vasem misljenju

    hvala
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    vjerovatno je do tv-a, mislim da ne možeš previše napraviti.
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Preko scarta inace bude losija kvaliteta. Mora da ti je belaj s TV-om. Ja sam kupio 20 metara kablova za kopcanje racunara i TV-a, ali preko scarta. Nije mi se svidjala slika pa sam isjekao kablove i iskombinirao direktan prikljucak. Sada je sve predobro :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    idi preko composite na scart, ili direktno rca u tv iz kompjutera. inace kod s-videa, ako ne ides direktno, rezultati su jako nezadovoljavajuci, a nekad nece nikako da radi.