U cemu je problem?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zasto_pa_zato, Dec 5, 2005.

  1. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Valjda ovdje ova tema pripada:

    Eh ovako na HUB sam prikljucio ADSL modem, a onda sam napravio konekciju na compu koji mi je Default Getaway za ostale compove u mrezi, ta konekcija je "Connect using broadband connection that requires a username and password"(posto se radi o ADSLmax konekciji), a onda sam u propertiesima ove gore navedene konekcije stavio opciju "Allow other network users to connect through this computer's Internet connection" na enabled(znaci stoji kvakica pored ove opcije), i onda na svim racunarima u mrezi poslije konektovanja na Internet preko ove konekcije stvori se nova konekcija BIHnet on SERVER(BIHnet zato sto sam to stavio kao ISP name, a SERVER zato sto se tako zove comp koji je Default Getaway) i ta konekcija "BIHnet on SERVER" je kako pise Connected, eh sada bi valjda trebalo da sve uredno radi, ali nijedna stranica nece da se otvori i pise "Check your computer for Internet Connection"(ili tako nekako), na serveru sve stranice uredno otvara, i jos da napomenem da je LAN uredno radi i sada a i prije nego sto sam ovo pokusao(znaci LAN bez internet konekcije).

    P.S. U dnu IE-a pise "DNS server problem"

    Duboko se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Stavi pod dns server IP adresu host kompjutera.

    Znaci, ides na network connections, pa properties na lan konekciju, Internet Protocol (TCP/IP)>properties, i stavi kvacicu na Use the following dns server addresse, i stavi IP getaway kompjutera.

    Kod mene isti slucaj, samo sto su samo dva kompa, i cable je , nije ADSL.
    U mom slucaju 192.168.0.1
     
  3. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Znaci to na klijentima, a na serveru nista da ne mjenjam?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  5. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Hvala, problem je rijesen upravo onako kako si mi rekao, jos jednom hvala.