U vezi Win XP-a i DMA- moda

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by doogie, Nov 20, 2003.

  1. doogie

    doogie Guest

    Prvo da se zahvalim na predlozima i odgovorima na moju prošlu temu a u vezi Lite On CDRW-a. Tada je sistem bio WIN ME i tacno je bilo da DMA nije bio ukljucen, ni za hard disk ni za CD/CDRW. Kad sam ga ukljucio, sve je postalo OK. Medjutim, neki djavo me nagovori da instaliram Win xp. I eto problema. Pronaso sam gdje se 'pali' DMA mode, ali funkcionise samo za sekundarni IDE channel ( CD/CDRW), a za primarni (HD) nece 'ni da cuje'. Dakle, htio je na Win Me ali nece na Win Xp. Da spomenem da je HD Maxtorov 40 GB... Help!!! :?
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Proveri da li su oba DMA kanala uključena u BIOS-u i instaliraj drajvere od ploče...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    možda je ploča u kari ili čipset driveri... a možda ti je hard već po defaultu na dma (sumnjam da xp radi u pio-4 modu).
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni pise da mi CD/RW radi u PIO4 modu al po brzini nebi rekao da je to PIO4 :D .
     
  5. Miko

    Miko Aktivista

    Jednostavno ti je to kod xp-a samo uzmi i izbrisi primary ili secundary ide chanel tj. onaj na kojem ti je uredjaj radi u pio modu.Ali prije postavi ono udma if available i onda pritisni refresh i kada ti nadje opet te kanale imat ces udm-a mod. I ja sam se sa time dosta bakcao dok slucajno ja i prijatelj nismo nasli kako se to radi.