ubacivanje dvd pisaca

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Nov 30, 2007.

  1. woland

    woland Aktivista

    dakle, ovako stoji situacija: u racunaru je dvd citac koji je poceo pomalo da zeza. i krenem ja da ga zamijenim novim dvd pisacem (lg), ali racunar odmah uspori prilikom dizanja sistema, zatim javi da je nasao novi cd/dvd uredjaj i zablokira. nema sanse da odem u device manager ili u control panel.

    pokusam ostaviti stari citac i prikljuciti novi, ali se desi isto.

    jummperi su ok podeseni, jedan master, drugi slave. maticna je asus K8-VMX. ima li neko ideju sta bi trebalo uraditi?

    hvala :smt002
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Prebaci regionalne postavke na engleski i kad se instalira mozes vratiti.
     
  3. woland

    woland Aktivista

    hvala, probat cu :smt002
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    susreo sam se sa slicnim problemom, a pomoglo je igranje sa jumperima.
     
  5. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    imao sam slican problem, doduse na starijem PC-u. Bio CD ROM Samsung zamijenjen sa DVD ROM LG. svasta sam pokusao, i sa jumper-ima i na master, sam na IDE kabal, pa na slave sa hardom, pa na slave sa vracenim CD ROM-om....
    Izludilo me... I na kraju format C! :D
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imao sam isti takav problem, ali sam ga rijesio reinstalaciom windowsa.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    A likova, ista stvar kao i sa virtuelnim drajvovima. Znaci non unicode postavlje zakucavaju postavke ako se instalira novi opticki uredjaj (u sto spada alcohol, daemon tools, kao i fizicki uredjaji). Nema potrebe za reinstalacijom windowsa nego samo promjena postavki na engleski.
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma tako moze, ja samo kazem kako sam ja rijesio svoj problem.
     
  9. woland

    woland Aktivista

    svaka cast, ovo je upalilo!!! hvala, drug :smt002
     
  10. woland

    woland Aktivista

    hajd da ne otvaram novu temu :mrgreen:

    dakle, ovo je situacija: prijateljici je crkao lap top ali joj je ispravan dvd citac, pa hocu da ga pokusam ubaciti u svoj lap top kome je crko dvd. e, sad me zanima ima li nesto na sto bas trebam da obratim paznju prilikom tog vadjenja i stavljanja dvd pisaca ili je se to svodi samo na odvrtanje i privrtanje par sarafica? btw, jasno mi je da postoji sansa da ova dva dvd pisaca nisu istih dimenzija, ali uzmimo da recimo savrseno stimaju (sto se iskreno nadam :wink: ). eto, hvala unaprijed! :D
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Kada ga odvrnes (neki imaju sarafe ispod tastature) probaj ga laganini izvuci iz laptopa. Znasi nista sila samo lagani potezi.
     
  12. woland

    woland Aktivista

    hvala :!: