UDK projekat The Truck

Discussion in 'Igre i konzole' started by RaP, Oct 1, 2013.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Zima krece i opet se vracam na UDK, malo zahrdjao ali staces sad.
    Sada pokusavam da kreiram jednu scenu koja mi se vrti u glavi ali mi je potreban kakav kamion
    Za 10 dana rada i par propalih koncept radova odlucio sam se za ovaj hi poly baziran na par kamiona iz stvarnog zivota, nista specijalno nego samo dovoljno da se vidi da je kamion level detalja nesto kao u BF3. Ovi hard core Euro Truck igraci simulatora produzite khm. Kolins
    Takodje kreiram i olupinu istog kamiona, pa sam detalje nekako drzao na minimumu.

    Sljedeci korak Low poly i UVs,

    [​IMG]
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Mnogo dobar! Hocel biti samo static shotovi ili ide neki mod, animacija itd?
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    Hehe hvala druze Vedo na komentaru.
    Raketa u kamion da vidim kako UDK podnosi eksplozije, i homemade destrukciju
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  5. heroic

    heroic Komšija

    Ja hocu da Raduga Kh-55 da rokne u kamion , marka me ne zanima :mrgreen:
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Kao sto rekoj kolinse produzi hehe
    treba meni jos 20 tak objekata kreirat necu da 2 mjesecs provedem modelirajuci kamion zato i jesam iz glave izvuko koncept :smile:
     
  7. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    DObro izgleda!
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Hvala evo patim se sa UVs, kako je to zamorno odraditi
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

  10. heroic

    heroic Komšija

  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jaka kopija x-winga, nigdje veze.

    Pa prijasnji projekat mu je bio Orao. Dobro izgleda.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Covjek radi ideju iz glave i takva treba da bude predlozena letjelica :D

    Gdje je orao da ga vidimo, ja ga nisam vidio :D
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    Hehe, nikakav problem, mozda poslje ovog projekta sta i odradim na SCI FI, ali ovo je solidna kopija X winga, mada mu ovaj gatling masinka nije potrebna a ni ova dva topa naprjed, takodje bi izostavio ove cijevi sto povezuju motore, to bi trebalo biti kao dotok goriva ali za borbenu letjelicu to je izrazito ranjiv dio, ionako dotok goriva se vrsi kroz krila radije je mogao ubaciti dodatne, ventove za hladnjenje motora, ili za ispust plazme, zavaisi na kojem principu radi.

    Kada zavrsim ovaj projekat mozda kreiram nesto slicno ali iz moje glave :)

    orao projekat http://erminascic3d.blogspot.com/2012/1 ... angar.html
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    S obzirom da su motori na x-wingu bazirani na fuziji, moras ubacivati neku vrstu goriva, iako vrlo male kolicine :D
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Moguce sta ti ga zna, :) ali vjerovanto se dotok vrsi preko krila kao u modernim avionima, ovako je previse izlozeno, da je neki civilni model onda bi moglo ali borbeni jos namjenjen za brzo okretanje neide.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Odlicno decak :wink: , dobro sto imas F, G+...pa si dobio "djeli+svidja mi se" :)

    Bilo bi dobro da razmislis o onom sto ti Vedo sugerise.

    Mozes li napraviti unisten kamion, raznesen, zapaljen?

    Plava, crvena i bijela boja, na sta ti sugerise?
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Hehe ajd malo sam star ali pomladi me covjek :D
    Ma i pravim ovako low poly skroz da nesto isprobam u UDK mehaniku destrukcije, da pravim beauty shoot bilo bi to puno detaljnije uradjeno, ovako idem da bude relativno jednostavno a i pak koliko toliko detaljno.
    Mogu napraviti sto mi je volja u 3ds-u samo sto zahtjeva previse vremena, sad zavrsavam low poly pa onda UV-s.
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Zavrsen low poly i UVW, trebalo mi je dosta vremena nego inace, cisto zato sto sam koristio 2048 x 10248 rezoluciju. Nisam navikao raditi u rezolucji 2:1
    Takodje testni AO i NRM su izasli stvarno dobri par detalja dodano sa nDo2.
    Hi poly je brojao oko 5 miliona poligona a low poly nesto jace od 4500, moglo bi jos dole ali sam malo pretjerao sa kolicinom poligona na tockovima, kada bude zavrsna verzija onda optimizacija pa ce to pasti za jos koji poligon
    Sljedeci korak partija BF3 pa onda Photshop i teksture :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i za ovu ciglu ti trebalo 5 mil poligona? :p :p :smt003 :smt003
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Ma dobro pretjereao sam sa tockovima svaki je imao oko 200k poligona pa pomnozis sa brojem i nadoda se opasno :D