ugradnja autokasetofana clatronic ar 773 dvd tuner

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by miricaarman, Feb 25, 2009.

  1. miricaarman

    miricaarman Guest

    pomozite!!!

    Radi se o ugradnji autokasetofona, tačnije o spajanju potrebne instalacije. Kako se ne bi gledao ekran dok je vouilo u pokretu, u upustvu je navedeno da se jedan kabl ( iz kasetofona ) da se spoji sa kontaktom na ručnoj. Tek kada se upali lampica na tahu da je ručna povučena, postoji mogučnost korištenja dvd-a.

    Navedeno smatram ispravnim, međutim ima li iko prijedlog kako zaobiči tu vrstu blokade? postoji li mogučnost spajanja navedenog kabla na, recimo poziciju ili na kontakt?

    Ako ko ima savjet, pretvorio sam se u uho.

    Unaprijed se zahvaljujem,

    Arman
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako se razumijes u elektroniku, i ako si ti postavljao taj player, mislim da ti ne bi bio problem prespojiti taj sa rucne na poziciju, ili ga prespojiti tako da ti je uvijek u kontaktu, pa da ne moras nista paliti da bi gledao.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo druze ti prvo provjeri sta treba toj zici da bi se pokrenou dvd.Mislim da li joj treba (+) ili (-) jer na rucnoj kocnici bar kod vecine vozila koje ja poznajem je negativna komanda,znaci (-) pali kontrolnu lampicu od rucne tako da spajanje na poziciju ili kontakt nije moguce.

    Znaci provjeri sta dvd-u treba,to mu daj i uzivaj :wink: