uklapanje x1650 u konfiguraciju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sephiroth?, Jan 27, 2008.

  1. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Imam jedno pitanje. Planiram pojacati staru konfiguraciju:

    Proc: AMD Athlon Xp 2000+
    Ploca: Epox 8rda+ nForce 2 chipset
    RAM: 512MB DDR
    Graf: Radeon 7500 64MB

    sa dodatnih 512 MB RAM-a i Sapphire ATI Radeon X1650 Pro LR, 512 MB... Graficka karta mi je ponajvise zbog monitora koji kupujem, LCD Samsunga 931bw 19''... Love nemam za cijeli komp, tako da mi ova investicija predstavlja razuman upgrade. Pitanje je, koliko cu poboljsanje dobiti sa ovim. Kakva je x1650 kartica, ima li kakvih problema sa njom. Sta znaci ovo LR u opisu? Odlucio sam se za ovu karticu jer mi je najjeftinija (HGspot - 492kn -> 149KM)
    Ako netko posjeduje ovu karticu, bio bi veoma zahvalan na misljenju. Hvala puno unaprijed!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Nipošto tu karticu u AGP izvedbi, bolje ti je strpi se za kakvu PCI-e varijantu.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    I po mom misljenju je bolji izbor 7600GS na agp.
     
  4. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Ok, sta bi bilo onda da se kupi 7600GT mozda? AGP mi je obavezan zbog ploce.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    ma moze ,a ako se mozez protegnuti uzmi x1950gt jer stvarno puno daje za ulozen novac
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    X1950 ce definitivno biti ubijena od strane procesora, koji je usko grlo i za 7600GT ali eto ako mognes povoljno nabavit uzmi, inace znaju bit bugovite ove karte na agp pogotovo ATI koje imaju problema i sa instaliranjem drivera, IMHO 7600GS, ne bih vise od ovoga trazio.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    ma da usko grlo ce bit ,tek sad vidje koji je cpu ,uzmi onda 7600. Pa kad budes skupio para uzimaj jacu masinu
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam istu maticnu,(kod mene je 8rda3i)1gb rama procesor mi je 2600+ naklokan na 3000+ i opet cesto pokazuje znakove slabosti,napajanje mi je 400w i ono je pokazalo teskoce sa novom grafickom(x1650pro 512mb club 3d)malo vise se grije! Sto se tice problema sa driverima ati catalist 7.7 je maximum koji se moze instalirati,sve mladje ne dolazi u obzir(nisu kompatibilni sa AGP) ali ipak ja sam prezadovoljan sa x1650pro,prije sam imao 9550 gamer edition 128mb 128bit i razlika je ogromna,sad igram cod4,crysis,moh-a,stalker,bioshok,a sve starije igre idu lagano na visokim rezama i max detaljima!Al za svoje pare ti odluci!
     
  9. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Samo dodatak na temu... Na kraju kupujem cijelu konfiguraciju, imao problema sa plocom, tako da je propao plan za nadogradnju. Nisam htio da kupim novu graficku kartu na komp blokiran sa samo 512MB RAM memorije. Evo nove konfiguracije:

    Samsung 931bw 19'' wide
    Intel E6550 Core2Duo
    Gigabyte p35-ds3r
    2GB ddr2 Kingmax
    Club 3d 8800GT 512MB
    160GB sata2 8MB disk
    DVD-rw lightscribe
    Chieftec 450W
    za kuciste jos razmisljam...
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ploca i disk su srednja zalost.
     
  11. Sephiroth?

    Sephiroth? Novi član

    Hard disk je WD, radi na 7200ob/min, meni je dovoljan. Morao sam negdje ustediti, disk je lako nabaviti veci, ali vjeruj mi ne treba mi nista vise. Imam jos 2 diska kod kuce, 40+80GB.
    Sto se tice ploce, to je vec druga prica. Zasto kazes da je ova ploca srednja zalost? Izuzev firewire-a, ova ploca ima sve ostalo, i daje puno vise nego koliko kosta... Niti mi treba SLI, niti firewire, meni je ova ploca odlicna, a i veoma mnogo ljudi je preporucuje...
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Razumiješ li ti da sulu ne može podnjeti Gigabyte ploče... :smt003

    Što se mene tice ta ploča će te slušati vrlo dobro....ipak je na njoj P35 chipset.
    Imao sam pozitivna iskustva sa gigabyte pločama sa P965 i P35 chipsetom i dosta pružaju za svoju malu cijenu...

    Mada će se uvjek neko naci i reci da se te ploče kvare ko lude i slično što barem u mom slucaju nije tacno...ali i ako se pokvari imaš garanciju.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    kvare se prilično, nismo mi to sad izmislili + nećeš nigdje na recenzijama pročitati pod minus da se često kvare kad se recenzenti obično druže sa hardverom par dana i na temelju toga daju mišljenje.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ajde sad, zbog cega si presao sa P965 na P35? Ako je taj P965 bio toliko dobar. :roll:
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    zato što sam za malo para imao foru da uzmem P35, ne gigabyte.
    Ali imao sam i sa P35 gigabyticom iskustva, sve solidno...mislim šta očekivati za tako male pare?

    Šta reci nego solidna ploca,sa dobrim OC potencijalom, malo košta...a to što se kvari ne mora se odnositi da će se svakom pokvariti....
    Ja je nisam bio uspio pokvariti niti nakon toliko silovanja sa OC-om.

    Ali ipak tu je garancija 2 godine što je dovoljno...ipak se ploča promjeni nakon 2 godine.

    Evo syss je imao gigabyte ploču pa mu se pokvarila tako da zna da se gigabytice kvare ko loode. :smt003
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ja gigabyte? zadnju sam imao negdje sa celeronom 433.