Ukraden telefon. Koji je najbolji nacin da se deaktivira sve sto se moze?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ljiljan, Nov 1, 2017.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma presmiješno iskreno.. radio sam sa sudskim t. koji pored svega ima i CEHC, android je jedna od prvih stvari koju mi je objasnio i pokazao kako radi/pada.

    Neću ovdje da pišem kako i šta iz mnogo razloga, al cerberus je dječija igra. Imei takodje'.

    Ne bi da ispadnem svakakav, al te priče da policija traži telefon su rijetke i često magla. Uz malo bolje znanje, moguće je sve izmjeniti na telefonu.. ljudi broj šasije mjenjaju, kradu na sve strane, a vi mislite da pišljivi telefon od par stotina km se ne može modifikovat.
     
    Last edited: Nov 2, 2017
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne može iPhone.

    [​IMG]
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema teoretske šanse iCloud probiti. Ja sam gore pričao o Androidu.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Jes eto ti sto telefone otimaju i izvlace iz torbe sve sami doktori nauka pa imaju i znanje kao i alat odraditi sve to sto je tebi taj pokazao.

    Nista druze nije sigurno pa ni taj iCloud u koji si toliko uvjeren da se ne moze probiti ali poenta je imati neku zastitu jer on ako u startu ne moze telefon ugasiti na dugme a bog dao danas se skoro ni jednom baterija ne moze vaditi onda ga moze samo razbiti. Cerberus ti dodje kao zeder na autu, nista vise nista manje.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako pratiš scenu, izašao je ios 11 bug za bypass iclouda koji će vjerovatno biti fixan u narednih par sati.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran nadje na ulici telefon, note 3, formatirao ga i koristio ga par mjeseci dok nije dobio poziv da se javi u PU ... Telefon od kćerke nekog advokata...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolega s posla uzeo na piku telefon, kroz par mjeseci dolazi policija i otima mu ga. Prvi put sam tada i cuo za to.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Postoji to otkako je svijeta i vijeka, samo sto je fol sto u tom slucaju nalaze ljude koji su kupili telefon i u vecini slucaja nemaju pojma da su kupili ukradeni, a lopovi ce ga rijetko kad kod sebe drzat upaljenog osim ako su bas glupi.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A mislim volio bih da se uhvati kreten koji je ukrao, ali na kraju krajeva svakome je prioritet da se njemu vrati telefon.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jednom sam samo kupio polovan telefon i to sa pika...mada se ne drzim te prakse i obicno kupujem nov telefon od provjerenih lokalnih trgovaca ili od telekoma
    jos mi samo treba da platim telefon i policija mi ga oduzme
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Iz tog razloga na piku kupujem samo telefone sa svim opremom i papirima, tipa od ljudi koji su kupili u Telekomu i slično.