Ultra DMA CRC Error count

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Jan 12, 2013.

  1. Benq

    Benq Komšija

    skinuo sam HDTune i pokazuje mi Warning pod stavkom Ultra DMA CRC Error count , u produzetku pise 331 , medjutim gledao sam na internetu dal jos neko ima slicnih problema i kazu da su to rjesavali tako sto su promijenili kabal iz hdd-a u plocu , pa zato ovdje pitam dal je to na moju srecu jedini problem ili je ne daj Boze hdd pri kraju ? To nije moj racunar nego od jedne zene pa mi nije sad pri ruci da cackam , skinuo sam i program SpeedFun , on istu tu stavku pokazuje kao sasvim normalnu , dok HDTune pokazuje gresku ?

    EDIT: Da napomenem samo da racunar radi normalno i bez problema ikakvih , kopirao sam neke stvari sa jedne particije na drugu , skidao nesto sa neta , instalirao.. nikakvih problema u tom dijelu nema , znaci samo ovo upozorenje koje sam vec naveo , dal da promijenim samo kabal i dalje ignorisem ili sta ?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa da vecinom se greska javlja zbog kabla, ili neke druge greske pri komunikaciji diska i kontrolera. Dakle vjerovatno je sve ispravno, nego su se nekad desavale greske i on je to zapamtio.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Moze biti da je to bilo nekad , a ja danas instalirao hdtune i pokazao mi upozorenje , medjutim maloprije sam joj uradio defragmentaciju citavog hdd-a , onda u hdtune-u skenirao na greske i pokrenuo read/write skeniranje i sve je proslo u naj boljem redu. Ono sto joj se desavalo je to da je navece zaboravila ugasit racunar i on otisao u Sleep mode , ujutro je pomjerila misa sa namjerom da upali racunar , on se nije htio "probuditi" :D , pokusala ga resetovati nece ni to samo blinka lampica na kucistu jer je u stanju sleep-a , pokusala ugasiti na dugme nece .. iskljuci kabal iz struje , vrati ga nazad , racunar se sam upali al ne baca sliku na monitor , ostavila ga iskljucenog 15 minuta , i nakon toga upalila racunar normalno.