Umorne noge

Discussion in 'Generalna diskusija' started by XTRage, Aug 20, 2015.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Poz drugari, u zadnje vrijeme cesto moram provesti dan na nogama, uz dosta stojanja u mjestu, i naravno na kraju dana su mi pete i listovi u raspadu.
    Uzeo sam i obucu sa meksim djonom ali nema velike pomoci.
    Namazem listove sa nekakvom kremom na fazon mentola i to mi pomogne donekle.
    Patnja ziva ustati iduci dan, cak i u slucaju da ne radim nista tesko.
    Imate li kakvih preporuka da si olaksam patnje ? :D
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Noge u vis kad dodjes kuci.
     
    Ninja likes this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep, s tim da moraju biti oslonjene i u koljenima.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako je dugotrajno, navići će se organizam, ako je kratkotrajno onda se pritrpi.
     
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Znam da je za opuštanje mišića i generalno za odmor dobro piti Magnezij, možeš Donat a još bolje je ako možeš naći neki kvalitetan MG u obliku suplemenata. Imaš npr. Twinlab, njega sam pio i dobar je, ali npr na IHerbu imaš Solgar MG citrat koji je u najboljem obliku, tj najbolju apsorpciju ima. Ove šumeče nemoj piti jer od njih možeš samo kamen u bubrezima dobiti.
    Ako se odlučiš za MG, pij ga navečer pred spavanje i to 400 mg, preko nemoj!
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da bumpam ovu temu


    od pocetka 10. mjeseca imam problema sa koljenima, odnosno osjetim neki umor nakon kraćeg pješačenja, ali nestane ta bol, ali nije bol, vec taj neki umor. recimo kad me uhvati taj umor, ako nastavim pjesaciti jos 100m, umor nestane.

    da napomenem da sam imao dvije povredu ligamenata kod članka na lijevoj nozi, tokom 2013te i 2014te. No poslije toga nisam imao nikakvih povreda, niti me sta mucilo.

    sve je pocelo ljetos kada su mi stopala počela trnuti, pa su prestala kad sam se vratio u sarajevo i sad me ovo muci.

    sto se tice fizicke aktivnosti, jednom sedmicno igram fudbal, a poceo sam od neki dan trcati, trebalo mi je vremena da se nakanim za ovo, ali krivo vrijeme sam odabrao, kisa sada pada.

    inace, oduvijek sam se sporo zagrijavao, jedino igram fudbal, pa recimo dok sam na terminu tek nakon 30-40 minuta se zagrijem, onda ne osjetim nikakav umor, kao da ga nikad nije bilo, ali tad se svi umore kad se ja bas zagrijem i kad mi se igra, tako da mi propada termin sto se tice toga da se isusem ili istrčim.


    ici cu svakako sad u kantonalnu bolnicu u bihacu kad se vratim kuci, no interesuje me savjeti ako je ko imao slicna iskustva ili zna otprilike sta bi moglo biti.



    Isao sam ovde u dom zdravlja u nedzaricima, ali duga je prica sad ovo, uglavnom nisam na kraju izasao na pregled.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih se tu pregledao kardioloski prvo, da si sa te strane miran. UZ srca i KKS.

    Koljeno ko koljeno, hrskavice i ligamenti. Ako ih povrijedis, treba vremena da se oporave. Mogu pomoci tablete glukozamuna, ja ih pijem.
    Jos kao dijete sam povrijedjivao koljeno, meniskus iskoci da ga prstom vracam :) Mada tu ne osjetis umor nego iskljucivo bol. Cak pri sjedenju i manjim pokretima.

    Uzrok umora u nogama moze biti i stres. Kod tebe je to moguce, jer kazes da nije bol nego umor koji nestane nakon 30-40min zagrijavanja - bas kada se psihicki rasteretis onda ti bude lakse.
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Obavezno doktoru jer nagli umor moze biti zbog slabog srca. A i da nije zbog srca, obavezno doktoru, sta imas od nagadjanja ovdje.
     
    EL NINO CFC likes this.
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni su isto jutri stopala pocela trniti ljetos, tek kad sam obuću promjenio bolje mi je, tj ne desava mi se to.
    Uzimao prvo uloške one šol njemačke, medjutim tek kad sam obucu s mekim djonom uzeo bolje mi je. Inače na poslu jako puno stojim i hodam, vjerojatno godine su u pitanju, jer sam isao ortopedu, da mi na ledja ne ode, on je rekao do obuće je

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    udobna obuca je osnov i to je po meni jedini odjevni predmet na kojem ne smije biti kompromisa...ovdje mislim na udobrnost,ne na brendiran proizvod i placanje nekih suluduh suma za patike/cipele,koje niti su udobne ni nista ali jesu "zadnji krik mode"
    najbolja obuca je kozna,jer koza dise i prilagodjava se nozi ,ja recimo volim ravan djon,ne volim na petu cipele i tako te derivate
    sada ima i veliki izbor raznih ulozaka,koji isto pomazu a i obuca sada ima u sebi pjenaste uloske,koji su meni odlicni...ni tvrdi i mekani,bas kako treba...sada imam ovakav ulozak na adidas patikama,bas su udobne
    zadnjih par dana sam kupio cipele,presao sa ovih patika na cipele i na poslu,gdje 90% vremena stojim,nije isti osjecaj sa umorom nogu,kao sa ovim patikama sa pjena uloskom...sa patikama je puno manji pritisak na stopalo bio i skoro da nije ni bilo umora a sada ga vec osjetim,nakon 3-4 sata rada
     
    EL NINO CFC likes this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma cisto onako da cujem, nisam trazio bas strucan savjet. samo eto otprilike

    hvala na savijetima, bas kad se vratim kuci sve cu odraditi te pretrage

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kardiologija prvo.
    Onda ostatak, umorne noge psihicke tegobe mogu takodjer da proizvedu.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Varikoziteti vena,bolesti k sudova tj slaba cirkulacija,disbalans elektrolita,reumatska oboljenja.Kompletna krvna slika,secer u krvi,minerali,te asto i reuma faktor test i acidum uricum.To za pocetak.Nema potrebe ako nema dr tegoba za kardiologom.Kontrola tlaka u mirovanju 5do 6x/dan

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da, secer obavezno. Ne sjetih se toga.
    Pogledaj i puls u mirovanju, moze probleme stvarati takodjer.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo kao kad googlaš simptome pa ti googlo kaže da umireš za mjesec :D
     
    EL NINO CFC and Aldiin like this.
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam dao strucni savjet pa ko voli nek izvoli.Vjerovatno samo obicni umor,ostarilo se :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and Sena like this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sve je to manjak sexa.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    hahhahhaha :D
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prvo pocnu trnuti ruke, pa onda nagli napadi vrucine, onda ne mozes s'nogu i tek tad pises memoare.