Upgrade 8800GTX-a, X2 ili Cekati novi Chip?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ostraq, Apr 22, 2008.

  1. Ostraq

    Ostraq Guest

    Svoju "odanu" BFG 8800GTXOC sam vec izvadio iz racunara i dao na prodaju (u.k.s. E8400 3DM06=14382).
    Prelazna zamjena je Asusova 8600GT :(
    Naravno neuporediva sa jacom kartom. Koji ocaj, pogotovu na multiplayeru. 1920/1200 kao i 1600/1200 rezolucije mogu vec zaboraviti.

    Pitanje je: "Da li preci na HD3870X2" (U obzir dolazi samo Asus TOP) ili cekati novi ATI chip. (Kad bi on stvarno trebao izaci)
    9800X2 mi je nekako neopravdana omjerom ulozeno/dobiveno, bas zbog toga mi se gore navedena karta cini kao bolji izbor.
    A prelaskom na 9800GTX u biti nista ne dobijam onda radije 8800GT(S) - znaci ova opcija u potpunosti otpada.

    Kada izlaze nove ATI i nVidia kartice?
    Da li vrijedi uzeti ATI HD3870X2 (pa mooooooozda i 9800X2)
    ili ipak sacekati (dokada uff)

    Hvala?
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mogao si komotno još godinu izdržati sa 8800GTX.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    A mogo je i dvije :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemas s cim zamijenit 8800GTX. 9800GTX nije ni 5% brza, dual-GPU kartice su karina.

    Zapravo je veliko pitanje i koliko ce novi modeli kartica (Nvidia 9900?) biti brze od 8800GTX.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Evo jedno logicko pitanje, koja igra pravi problem sa dosadasnjom 8800GTX? :lol: Bolje ti je baci lovu ili kupi par macheta za amazonske dzungle nego uzimat drugu karticu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam za machete. :D
     
  8. Ostraq

    Ostraq Guest

    Karticu sam jutros prodao, otisla je ko halva :(
    E sad hmm, bit ce da mi je cekati

    Mada me ova ATI X2 jos uvijek kopka
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zezno si se ... Ako kupiš tu X2 razliku nećeš ni osjetiti, a izgubit ćeš (izgubio si) oko 100€.
     
  10. Ostraq

    Ostraq Guest

    Izgubio nisam, vec sam planirao upgrade
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    ... na X2. Za koliko love je otišla 8800GTX ? Koliko košta X2 ? Oduzmi ovo dvoje i toliko ćeš izgubiti (ako misliš prelaziti na X2). X2 i 8800GTX su po performansama gotovo iste g. kartice.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    X2 je kita spram 8800GTX. Ne znam koliko si dobio za 8800GTX, ali si se posteno zajeb'o. ;)

    Sa 8800GTX jednostavno nemas opcije nego cekat nesto bitno jace, a dotada...
     
  13. Ostraq

    Ostraq Guest

    Gotovo iste nisu, mozda performanse ne opravdavaju cijenu, zato sam i rekao da cu mozda i cekati.
    BFG8800GTXOC sam prodao za 200€ (po mom misljenju odlicno, s obzirom da se nova XFX PV-T80F-SHE9 moze nabaviti za 199.95 dok XFX PV-T80F-SHD9 ide za 215)

    Najjeftinija HD3870 je 300 a Asus TOP 339, slabije izvedbe Asusa kostaju 311 odnosno 318

    Da l' sam se zajebo to jos ne znam. Za mjesec dana ce ovdje 8800GTX u najboljem slucaju kostati 140€ zato sam sad uzeo 2 stoje i ostavio na stranu
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Racunaj da ce u pojedinim igrama x2 biti brza ili jednaka, problem je u igrama u kojima ne radi Crossfire.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    A gdje su ove cijene za gtx? U USA il u Bosni? :smt003 I otkud to da ce za mjesec dana gtx kod nas kostati 280KM???? Ako bude ja kupujem dvije :D. Priznao ti ili ne zajebo si se pravo!!!
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa valjda vidis da je covjek u Amsterdamu.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    hehe nisam vidio :). Onda se i nije toliko zajebo :).
     
  18. Ostraq

    Ostraq Guest

    @dmr - E, jesi pozurio likovati...

    Koliko sam ja strpljiv sve mi se cini da ce to ipak bit' Asus HD3870x2 TOP
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cuj budi oprezan kada iznosis evropske cijene na Bosanskom forumu. Ljudima se zavrti u glavi od razlike u cijenama :mrgreen: