upgrade wireles mreže

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Almir, Dec 22, 2014.

  1. Almir

    Almir Komšija

    imam starije wireles rutere koji podržavaju b i g mod rada sad imaju ovi novi sa n i ac standardom

    novi uređaji koji sam updateriao(laptop,mob i sl) podražavaju, taako da mi je sad usko grlo wireles mrežaa..

    ako je neko nešto kupovao na ovu temu volio bi da čujem neki prijedlog..

    jbg budućnost je to bez žice iako kanafu najviše volim ali jbg ode rahatluk :)
     
  2. black

    black Komšija

    Uzmes dobar wireless n router ili ap.Od 802.11ac i nemas neke koristi osim ako ces prenositi fajlove preko mreze.
    Ako si zainteresovan imam jedan AP na prodaju.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    malo ja gledam te rutere i prvo sto sam primjetio svi lan portovi su 100mb a wirelles recimo n mod? vjerovatno su to ostavili zbog procesora??? govorim o ovim jeftinim solucijama..

    druga stavka lan mora biti gigabitni inace u mom slucaju nema smisla ovo n, a da ne govorim ac

    btw black sta imas...
     
  4. black

    black Komšija

    Wireless AC se ne isplazi ako ces samo surfati i gledati Blu ray ripove. 2.4 GHz ima realnu propusnost 100 Mbit zbog toga nema gigabitne portove.Uzmi neki koji ima dobru pokrivenost i dodaj gigabit switch za desktop racunare.
    Ja imam WA901ND i imam oko 100 Mbit i na vece udaljenosti.
    To je samo AP tako da samo ga ukupcas u postojeci router i sve radi.Mozes ga postaviti na drugi kraj kuce ili stana tako da imas bolju pokrivenost.Ako si zainteresovan javi se na pm.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako imas 802.11n, nemas nikakve potrebe ici na ac. Prakticne. Kurcit se mozes.

    Sto se routera tice, ja ne znam sta ti gledas, ovdje se asusov n56rt moze naci za 100km. Polovno i jeftinije.
    N router ako nema ugradjen gigabit switch, nemoj ga ni uzimati.
    Radije uzmi polovan dobar router, nego nov i los.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    core ruter je rb2011uas 2hnd, ostalo su bili b i g ruteri i to je bilo sporo kad sam prebacio na n to je bolje, na ac nisam ni isao jel skupo bar za sada..

    eh sad malo petljam sa capsman, jedan ssid za mene jedan za goste (virtuelni ap) fiz odvojene mreže i da bude kao mobitel u pozadi sam mijenja ap spram signala...