Upload na server ( access denied/critical error)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 7, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam malo cudan problem sa uploadom. Instalirao sem jedan "dodatak-x" (component) u joomli i sada njemu trebam nabaciti drugi skin. A to odradim tako sto folder skina ubacim u odredjeni folder tog "dodatka".

    Sad, preko filezila dobijem poruku critical error. Medjutim, stvar je da ja mogu uraditi upload u neko od foldera joomle, ali ne mlogu u folder tog dodatka koji je integrisan u joomli.

    Pokusao sam i preko file managera cpanela hostinga, ali nista se ne desava.

    Recimo taj dodatak se nalazi naprimjer: joomla/component/dodatak-x..

    Ja sam skin uspio ubaciti u folder component gdje su svi slicni "dodatci", ali ga ne mogu proslijediti u taj, "dodatak-x".

    Sta bi moglo biti problem posto ovo nema veze sa joomlom ? (valjda)
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Pa kakve su permisije na tim direktorijima?
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jesi li pokusao ubaciti neki drugi fajl na tu istu lokaciju, tipa
    Newtextdocument.txt
    tek onako radi testa da vidis je li do toga foldera ili mozda do fajla koi pokusavas ubaciti ???
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Mislim da sam imo slican problem sa 000webhostom, naime nisam mogo mijenjati fajlove koji su instalirani preko joomla-e. Rijesio sam ih tako sto sam u cpanelu isao na fix files premision ili tako nesto slicno.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam sliku, critical error ali.. ne mogu promjeniti pristup. Stavljam 777 ali odbija.
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Imas li igdje ovu opciju??

    [​IMG]
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemam ništa slicno. Tacnije, nemam uopste acc tool's rubrike u cpanelu servera. Kolega mi kaze da je problem u "vlasniku" foldera.. stoji 99.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvar je da je joomla "vlasnik" foldera, component, template i kojih vec. Ne moze se preko FTP mjenjati pristup niti preko cpanela hostinga.

    No, nasao sma vrlo jednostavno rjesenje. Nasao sam component JoomlaXploerer. U njemu promjenio pritup i sada mogu slobodno mjenati sadrzaj fodlera.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u Joomla Threadu sam ja predlagao apdejtu taj alat, kad se raspitivao oko backupa. s njim nema nikakvih problema....