ups za network

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Almir, Dec 22, 2015.

  1. Almir

    Almir Komšija

    trebao bi ups za mrežu na koju bi prikačio 3 stvari :
    - mikrotik ruter koji max troši 11w, inbox od adsla koji je tu negdje do 15w i bazu od telefona i ona bi trebala da se vrti oko 10w tuo su valjda max potrošnje i predpostavljam da bi se to vrtilo od 20-30w ispravite me ako griješim.

    Koji ups jačinu da gledam, znam da je apc n1 ali ja bi išao na jeftiniju varijantu. Kod mene vremenom bude ispad struje od 9-15h i nekad tako po par minuta pa bi volio da ovi uređaji budu pokriveni u slučajnu nestanka struje 6-8h jel ovo moguće :)
     
  2. black

    black Komšija

    UPS APC 1000 i 1500 (65 KM)
    http://www.olx.ba/r/18465406/53748

    Baterije imas na WinWin.ba

    PS. Ne znam kakvo je stanje kod tebe ali kod mene kad nema struje nema ni kablovske.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    znači apc polovan i 2 nove csb baterije to bi me izašlo oko 170km, mislim da je ovo dobra kupovina

    što se tiče kablovske iskreno neznam jel nisam ni mogao provjeriti :)
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je pojacalo smjesteno blizu mjesta tvoga stanovanja a obicno jeste, neces imati signala bez obzira sto obezbjedis napajanje za te uredjaje tako mislim da ti je uzaludna investicija.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    mozda se nismo razumili kod mene je moja tv. i nije mi toliko bitan tv koliko internet i telefon

    a sto se tice obicne kablovske ona neradi bas radi tog pojacivaca
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Tako je, internet ti sigurno nece raditi. Analogija i ako ti bude kojim cudom radila biti ce izrazito losa slika.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je mojatv u pitanju ovisi od pristupnog uređaja. Neki dslam/msan uređaji imaju backup napajanje od par sati.

    A što se tiče mrežnih uređaja ja sam nekada davno uzeo Mustek 650va i imtecu za cca 90km uzeo produžni kabl 5x od metar i zamjenio power kabl na produžnom.

    Već 5-6 godina na životu održava mrežu bez downtimea.

    Kad je bio nov mogao je 2 modema, router i switch držati oko 8h na životu.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    ja cu kupiti pa sta bude
     
  9. black

    black Komšija

    Provjeri samo pasu li baterije prvo ako budes polovno uzimao.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    @black ove sa linka je već neko rezervisao :(