Upute za podešavanje 2D/3D klokova

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MadbaLL, Oct 21, 2010.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    cpu je amd athlon II x4 635 2.9ghz. u biosu mi je po defaultu uključeno "cool&quiet". eh sad, mislio sam da to automatski postavlja klokove za 2d/3d rad, međutim vidim da tu opciju poništavaju postavke power managmenta u win7 control panelu.

    dosad mi je bio uključen "high performance" u power managmentu i klokovi su mi uvijek bili maksimalni, bez obzira dakle što je u biosu uključena "cool&quiet" opcija.

    sad me zanima kako da u control panelu najbolje podesim da imam 2d i 3d klokove, da li da vratim na "balanced" (što je po defaultu i preporučeno) ili da ostavim na "high performance" uz neke druge promjene opcija? ako vratim na "balanced", da li onda u igrama mašina automatski daje maksimum ili i dalje ograničava? dakle, bitno mi je da mi je "cook&quiet" operativan, a kad igram da mi koristi svu snagu cijele mašine.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nikako. Takt procesora sa cnq opcijom nema veze sa 2d/3d modovima, nego sa opterećenjem. Frekvencija će s ukljucenim cnq rasti kad pokrenes notepad, bez obzira sto nije 3d aplikacija.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako hoces da ti CnC funkcionise onda stavi na balanced i procesor ce po potrebi da pojacava i smanjuje svoj rad. Ako slucajno osjetis da ti u nekoj igri zapinje samo prebacis na high performance i procesor ce raditi punom parom. Nemas ni potrebe a niti opcije da ti stimas u biosu, to odradjuje CnC.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    shvatam, ali ako stavim na "balanced", hoće li mi tad automatski u igrama mašina davati punu snagu? ili će i dalje ograničavati?
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Davat ce punu snagu.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala na pojašnjenju.