Uređaj sa prisluškivanje!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by TopniK, Jun 17, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Hm...Šta mislite postoji li...ma postoji, to sam siguran, ali sumnjam da je dobavljivo.

    Recimo neki uređaj dovoljno mal da se može smjestiti u nečiji mobitel ili sl. i da ga ti kod kuće na nekom drugom ''glavnom'' uređaju možeš prisluškivati.

    Znači šta god neko priča pored tog uređaja da ti možeš čuti. A da ima i domet dobar.

    Šta mislite?

    A postoji li možda neki drugi način da prisluškujete nečiji razgovor fiksnim ili mobilnim telefonom ili da vidite sve njegove poslate i primljene SMS-ove?

    Šta mislite ima li u pošti tj. imaju li onu neku arhivu za određeni broj sve poslate i primljenje poruke?

    Hm...Mogu misliti kako sada zvučim.
     
  2. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    znam ja neke raje od richarda nixona....mozda ti oni mogu pomoci :mrgreen:

    sorry na ot-u...javi ako sta nabavis :wink:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Elektronika.ba
    elitesecurity.org
    Ima bubica koja je velicine recimo klikera i trebalo bi da je sam napravis. Slusa se na obicnom radio prijemniku.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Hvala puno!

    Hajde baš ću da vidim.

    EDIT: Dog_Father, pogledao sam na elektronika.ba. Site je odličan. Ima više primjera i načina za ovo. Samo treba mi mnogo vremena pa ću to poslije ispita. Kada i ako napravima javit ću vam.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    da nije prisluskivanje nezakonito i kaznjivo :D a mi smo u srednjoj napravili mali predajnik :) i haver ukrao od ifro-ovaca onu dugu antenu sa dzipa i postavio na njega :D mislim da su svi oko elektrotehnicke koji su inace slusali kalman radio :) uzivali u nasoj pjesmi :) dva dobra casa prakse :D
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Kao i mnoge radnje prisutne na našim prostorima.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam davno čitao u Mobihu da postoji telefon da se kupi ako me dobro sjećanje slui :?
     
  8. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Da, ali informisanje o istom nije, to ti jedno od prava.
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jel informacija o crackovanju jedno od prava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Jeste, npr. znas da ce metak koji ti ispalis iz nekog vatrenog oruzja ubiti covjeka, to je informacija koja moze dovesti do ubistva, ali sve dok ne pocinis ubistvo nisi kriv sto si znao da ce metak ubiti nekoga.
    Tako i ovdje znas da pomocu nekih uredjaja mozes prisluskivati nekoga, ali nisi kriv dok nekoga ne budes prisluskivao.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Hm...mudro, mudro. Slažem se.
     
Thread Status:
Not open for further replies.