usb bezicna kartica vs. lynksys router

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Feb 11, 2009.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Poz svima
    Imam nesuglasice izmedju ova dva komada hardwera . sve je ok dok u postavkma rutera ne stavim web security , i tada pocinje bezuspjesno konektovanje na mrezu . nije do sifre jer sam pokusavao sa nekim jednostavim , plus probao sam ih milion . znaci sve je ok , moze se nakačiti a internet i sve , dok se ne postavi security .
    Nadam se da ce eko moci pomoci :)
    Hvala !!!
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mozda ti wlan kartica nema podrsku za neki tip enkripcije , dosta kartica nema podrsku za wpa2
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    probacu sve , vjeruj manual je na pola strane
    ccc :lol:

    edit
    kako se stima onaj WEP?
    sta treba ukucat kao pas mreze :S
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    mozda trebas prijaviti mac adresu kartice u ruteru, mada bolje da googel upregnes, nisi naveo model rutera ni nista..
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    router - liksys - wrt54gl
    w.c - d-link - dwlg122
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    mozda je Wireless SSID Broadcast iskljucen, uljuci to ili idi network properties Wireless networks i dodaj mrezu sa SSid koji je odreden u ruteru.

    dalje mozes stavit vpa tako sto odes u wirelees security odaberes wpa pre shared key pa tkip pod algoritmi. Upises pasword koji hoces pa onda odes u wireles networks i properties na onu prefered mrezu sto si dodao i podesis wpa tkip i pass..
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala KP na trudu :)
    al nece da ga .... i format uradjen , xp , vista , w7 ... ne vole se haman :D