Usb portovi se pali gasi...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by VR6, Sep 26, 2014.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Pozdrav,nisam znao gdje da postavim temu pa sam ovdje,ako nije na mjestu premjestite je :)
    Slican problem nisam mogao naci na forumu i netu,valjda ce mi neko znati pomoci...
    Usb portovi mi se pale gase ,koristim 3 (mis,tast,webcam),i to ne svako paljenje windowsa nego nekad te nekad...
    Benq mi rece da je do windowZ.a,kao da bi format mogao pomoci;
    Na netu sam nasao chipset upgrade drivera(uradio), i usb root hubove ugasit u dev. manageru (uradio) ,ali opet iskljuci pa ukljuci nekad mis nekad tast nekad oboje...
    Mjenjao sam slotove i isto...

    Ima li neko rijesenje ili da probam i sa formatom windowsa ?

    Tastatura je nova,prije nekoliko dana kupljena (Genius od 10-15KM,nije pljacka jbg),mis Deathadder,webcam Genius neka od oko 30KM.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koji bios ploce?

    Koristi jedan od dva gornja usb utora samo za tastaturu i ne mjenjaj poziciju, druga dva donja i onaj blize maticnoj za mis, drugi za kameru...pokusaj bez kamere...kamera ima svoje drajvere, nema veze sto je zklj marke, ima svoj cd ili nadji na netu i instaliraj.

    kada tako zeza usb port nije bas pametno mijenjati polozaj, a tastatura je najbitnija...mozes bez misa neke osnovne stvari napraviti dok ne otkrijes uzrok.

    vjerujem da i mis ima neke svoje drajvere ?
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Reinstaliraj sistem ili pokreni live Linux pa vidi da li funkcionisu portovi.
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    Webcam mi treba kad radim na freelance sajtovima,a ima svoje drivere,ne znam jesam li ih instalirao,zar moze biti do toga sto nema drivera ?
    I mis ima drivere ali nisam instalirao,picim bez njih.

    A ti prekidi traju 1-2sec,ono samo da te zj. sto se kaze...

    A vidjet cu ako ima veze ovo sto nisam drivere instalirao,da formatiram onda pc,mozda bude ok.


    edit:
    a sad mi je u gornjim usb portovima utaknut samo mis,dole tast i webcam.
    a tast svakako nema drivere,pa i ona prekida,ugasi se i upali na par sec.


    edit2:
    formatirao pc, cim sam instalirao chipset drivere(on ih je jednom upalio ugasio) i nakon toga opet je par minuta poslje isto,vidjet cu hoce li se opet isto desavati.
    Jeli moguce da nisu ok chipset driveri ? instalirao sam sa off stranice gigabyta ga-h61m-s1 ploca.


    edit3: :\ opet pali gasi ...
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Posudi od nekoga napojnu pa probaj sa drugom napojnom. Ako i sa njom imas identican problem onda ostaje ploca.

    Kad se desi taj prekid jel zaledi i racunar ili samo cujes onaj zvuk kao da si ukljucio usb uredjaj?
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mene su zezali usb portovi posebno ako koristim USB 3.0 port ili kamera, ali to je vise-manje problem na "novijim" Intel platformama.

    Kod mene nije nikako radio uredjaj sve dok ne promjenim usb port ili restart, a kod tebe prekida.

    Slicne su nam stvari kao kod tebe novi procesor-stara ploca, kod mene stari procesor-nova ploca, meni je bios nadogradnja najvise pomogla.
     
  7. VR6

    VR6 Komšija

    komponente su mi nove,sastavljen pc prije mozda 2 mjeseca ... tako da sumnjam da je do napojne jer je nova novcata bila kao i ploca...
    kada prekine vrati se odma,samo ugasi usb portove i upali odma...
    formatirao sam pc,instalirao driver za mreznu i graficku,nisam chipset jer nesto sumnjam na njega i na tastaturu genius ovu.
    nju sam zamjenio sa starom logitech,pa cu vidjet hoce li sada zezati... sad za sada je ok.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Probaj linux live da skontas je li do drivera ili hardware-a. A moze i bit da ti jedan od tih uredjaja pravi neki kontakt pa pada sve, mada bi se prije PC restartovao.