USB problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by _amar, Feb 15, 2010.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Imam problema sa racunarom od ćaleta, koji prelaskom sa win 7 na xp potpuno zaledi kada se usteka usb flash. Samo hard restart pomaze kad se ovo desi. Konto da mi nije nesto drivera od usb-a, ponovo podjem da formatiram, boot-o sa cd-a i sve normalno dok nije doso do windows is starting....i zaledi. Opalim restart, usb ustekan, istekam ga, prodje sve bez problema. Instaliro nanovo windows probam ponovo usb opet zaglavi :( Probam drugi usb ista stvar.
    Eh sad ćale mi govori da je on prije 2-3 dana aktivirao Windows ReadyBoost, racunar stopkao malo u autoCAD-u i on konto da ce ga bar malo ubrzati.
    Je li ovo problem do maticne ili necega drugo?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene je to pocelo odavnio zezati. Koliko se sjecam, isti slucaj kao i kod tebe. Medjutim, sada ga spajam sa usb produžnim kablom i sve ok. Sad', jesam li imao problema samo sa front usb konektorima ili i sa konektorima direktno na matičnoj ploči.. ne znam.

    Win xp.
     
  3. _amar

    _amar Aktivista

    Front usb nemam, pozadi sam probao u svaku "rupu", nece ni na jednu. Preko kabla takodje nece. Samo mi nije jasno kako mis normalno fercera.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Zvuci kao matična i ako radi miš. Mozda miš na neki nacin ne stavra odredjeno opterecenje kao sto mozda stik stvara.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Cek jesi probao sa drugim usb port-om ili usb stick-om? Mozda te ovo drugo zeza, ako nisi probao, jer mis nema memoriju, u tome je razlika :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    .. pozadi sam probao u svaku "rupu", nece ni na jednu... Probam drugi usb..

    Nego, de vrati win7 ako ti nije mrsko. Moguce da je nekako softwerska greška. Predpostavljam da prije nisi imao problema.
     
  7. _amar

    _amar Aktivista

    Probam kad dodjem kuci. I ja mislim da je softwerski problem posto je sve bilo uredu prije nego sto sam instalirao win xp, jer sam fajlove backup-ovo na usb!
     
  8. _amar

    _amar Aktivista

    Nabacio sam win 7, opet slican problem, sada racunar ne ledi nego se ponasa ako da i nije ukljucen usb u njega. Mis naravno radi....

    EDIT: Problem rijesen restartom CMOS-a.