USB web kamera - USB device not recognized.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by wragg, May 9, 2007.

  1. wragg

    wragg Aktivista

    Vec duze vrijeme koristim na desktopu USB web kameru Trust Mini Webcam WB-1200p (150 SpaceCam Portable), i radi uredno. Problem mi se javio prije par dana kada sam ju pokusao spojiti na laptop Compaq Evo n160 (P3m 1ghz, 512mb). Driveri uredno instalirani sa CD-a koji je dosao uz kameru, ali kada prikljucim kameru u USB javi mi poruku da je pronadjen "unknown device", a odmah nakon toga "USB device not recognized. One or more USB devices on this computer malfunctioned, and windows did not recognized it". Kamera i dalje uredno radi na desktopu, a i bilo koji drugi uređaj (usb mis, usb prenosna ladica, mp3 player...) radi na usb utorima na laptopu, tako da predpostavljam da niti jedno od ovo dvoje nije u kvaru.
    Vidim po stranim forumima da se ovo dosta desava zbog neke greske u windowsima i preporucuju da se laptopu izvadi baterija i iskljuci sa mreze nekih pola sata i onda bi trebalo biti sve ok, ali kod mene to ne pali.
    Jel ima tko da se susreo sa ovim problemom i kako ga je rijesio?
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Mislim da ta web camera radi samo na USB2.0 shto taj laptop ochito nema.
    Na TRUSTovoj stranici ne vidim da pishe da li podrzhava USB1.1 :roll:

    Slichan problem sam imao sa Logitech QuickCam Messenger gdje njen integrisani mikrofon nije htio da radi na USB1.1 ;)

    Nadam se da sam pomogao ;)

    Pozdrav
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Nije do toga. Kamera uredno radi na drugom lapu koji je isto sa USB 1.1. Cak sam ju jednom pokrenuo i na ovom, ali pojma nemam kako :( Nakon restarta je opet krepala...
     
  4. StaticX

    StaticX Novi član

    znam da nije do toga, jer ja imam isti problem, i u mene se desava kada digitalnu prikljucim, i neznam nikako kako cu rjesiti problem, do neki dan je bilo sve u redu ali odjednom se takva poruka pojavljuje i ide mi na zivce, sada mi se to desava kada prikljucim bilo koji uredjaj, sada sto je jos gore uopste ne moze prepoznati USB Uredjaj koji god da prikljucim, kao da nije prikljucen....

    isto mi se desavalo sta starim racunarom na USB-u, ali neznam do cega je. ako ko skonta nek napise
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Ma najgore je sto kod mene radi sve ostalo na USB-ima. Cak, je i ova kamera jednom proradila, i nakon restarta opet krepala...
    StaticX, napravi uninstall svega vezanog uz USB iz device managera i napravi restart.
     
  6. StaticX

    StaticX Novi član

    hvala, probacu...