Usluga za kupovinu lijeka u HR

Discussion in 'Generalna diskusija' started by pac, Jan 15, 2015.

  1. pac

    pac Komšija

    Pozdrav zamolio bih nekoga koji ide često u HR ili čak živi u HR da mi se javi na PM kako bi se mogao kupiti jedan lijek, isti nažalost nema kod nas uzeti.

    Hvala
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Za polu-hitne situacije...nije lako naci lijek u HR, moras znati gdje ima i dogovoris tel., specijalisticki nalaz posalji faxom, plati preko racuna, neki mogu poslati brzom postom...potrazi na netu ime ljekarne, postoje privatne i javne, pripremi fax i telefon... raspitam se sutra jos ... posalji mi p.p. koji ti lijek treba (zamjena moze ili ne) i daj mi malo vremena, procesljam ja po BiH...
     
  3. pac

    pac Komšija

    Lijek je za bebe tj. protiv grčeva i nije na recept tako da to nije prob.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sto odmah ne kazes :D

    Moja zena je pila HiPP caj za doilje + HiPP komrac (kupovao u DM) + kompot od suhih sljiva svaki dan i doji dijete.

    Dijete je pilo skoro svaki dan HiPP komorac i kada se pojave blazi simptomi, peglom ugrijes pamucnu pelenu i preko odjece na stomak da se ugrije.http://www.hipp.hr/index.php?id=3221

    Najvaznija stvar je da dijete mora podrignuti.

    Dijafragmu dijeteta naslonis na rame (sto bi rekli nasadis ga), rame izbacis i nosis dijete tako par minuta, pa se odmori.

    Da znas, tako se beba puno umara, ali kada podrigne, sve super. Mi nismo imali problema, osim sto sam po pola noci nosio dijete da podrigne...dogovorom zena doji, ja nosim da podrigne :)

    Sa "umjetnom" hranom je teze i beba mora piti vode, malo na malu kasikicu.

    Ostalo javi, pogledamo sta ima :wink:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Onaj jastuk sa kospama je nama bio spas, ugrijes ga u mikrovalnoj 3 minute i on pola sata drzi toplotu i prislonis ga na stomak bebe (nekon sto otpadne pupak). Kao sto kolega rece - podrigivanje + taj jastuk i mirna kuca.

    Taj jastuk se moze uzet u BabyCentru.
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Poslao sam ti pm
     
  7. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Nama je espumisan pomogao.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Probali smo i to i nije nažalost pomoglo, uglavnom lijek sam nabavio pa ćemo vidjeti.