Usluge obrade metala, gdje?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ReNNo, Feb 11, 2010.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Interesuje me da li neko zna kakvog dobrog i jeftinog tokara koji bi mi mogao izraditi skorz jednostavan aluminijski predmet malih dimenzija?

    Po mogucnosti da taj neko može taj obrađeni predmet poslati poštom (placanje pouzecem).


    Ja ne mogu vjerovati da u svom gradu ne mogu naci nekog kvalitetnog tokara koji ce uraditi nesto jednostavno za malo para.
    Ili prave samo u velikim kolicinama ili su nevjerovatno skupi.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vecina ih je takvih.... koristenje stroja, struje, znanja i vremena ti kosta.... jos ako je to minijaturno, i jos treba uraditi u auto cad-u pa poslati na tokarski stroj onda to nije jeftino. pogotovo ako je samo jedan predmet, sto je kod tebe slucaj....
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ništa nije komplikovano. To se uradi iz 3 poteza.
    Evo kako bi izgledao predmet:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam ja jednog, nije privatnik vec radi u firmi. Samo.. ne znam kako bi oko cijene. Ono, zezal se njemu oko toga i clicno.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najgore je što ne znam koliko bi se kretala cijena ovakvog predmeta.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. da. Hajd nazovem ja njega pa pitam.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesul ove dimenzije u mm iili cm ?? Valjda cm, ali kažeš da je mali.. pa eto.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Masinci uvijek "pricaju" u milimetrima.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, ali onda ovo baš sitnu. Ako su male pare, kontam isplatil se covjek cimati oko ovoga.. izraditi, poslati, transfer novca itd.

    EDIT: Ovako, covjek bi morao preko (predpostavljam šefa) ..znaci ne bi mogao on to sebi kao sebio ali ako ti baš zapne, mogli bi ti oni to odraditi samo.. kaž e mi on da takve stvari uopste nisu jeftine. Nisi ni prvi ni zadnji kojem je skupo. Nije govorio o coframa jer kao sto rece, ne bi on sebi uzeo pare. Sad je meni bezveze da se toliko cima, da do šefa ide ali ako bas zapne, javi mi se a ja cu raziti od njega br. telefona šefa pa se ti cuj s nim direktno.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hvala NAILS.
    Rijec je o mm.

    To i jeste problem što ako neka firma direktno radi da ce to masno naplatiti jer se ne radi o serijskoj proizvodnji. (Vjerujem preko 30KM za ovo glupo parce metala za koje treba 3 poteza da bi se izradilo)
    Mene vise interesuju ovi privatnici koji to mogu napraviti od nekog komadica aluminija koji cak planiraju baciti jer predmet je zaista mal.
    Ljudi su mi dosad radili takve stvari pa cak i manje za 10KM.
    Mada nisam bio prezadovoljan tacnoscu dimenzija.

    Znaci ocekujem cijenu od nekih 20KM (shipped)

    Možda baš ima tako neki privatnik kojem je to cas posla i cak nece ni utrositi puno materijala.

    EDIT:
    Upravo dobih mail od neke firme koju sam nasao preko oglasa i dobio sam zaista ocekivajuci odgovor.

     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda ganjaj takve privatnike s kojima se mozes dogovoriti. Ocito je sa firmama drugacije. Covjek mi kaže, kao sam skontao, da sama izrada košta a ne da ljudi tek tako uzimaju sebi.

    Ako baš zapneš, javi se a ja cu ti dati broj šefa pa.. mozda i bude oko 20KM.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    OK.
    Ako baš nigdje ne nađem mogucnost izrade javim ti se.
    Hvala jos jednom.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Tuzla, Miladije cika Vilusic pokojini, odmnah pored Tomine kafane. Mislim da mu je sin nastavio raditi, on ovakve stvari naplati par KM sa tvojim materijalom.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jel možda možeš nabaviti broj telefona?
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mogu, posaljem ti iduce sedmice kada budem na godisnjem.