Usporen racunar - molim pomoc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by spdg, Mar 2, 2008.

  1. spdg

    spdg Guest

    Pozdrav svima!
    Novi sam na ovom forumu ali vidim da je za compove cool, moze se naci sve sto treba. Imam jedno pitanje koje me vec muci desetak dana! Naime kako je windows radio automatski update pokupio je i windows Geniune Host, koji mi je usporavao racuna i pravio probleme prilikom gasenja i paljenja. Opste poznata stvar! Skinuo sam crack i skinuo tzv. napast, ali mi se racunar nikada nije vratio u pravo stanje. Naime kad igram igrice koje sam nekada igrao bez problema (CoD2 i sl.) stalno steka tokom igre. Stane na sekund i onda proradi ponovo kao ide uredu i stalno tako. O novim igricama da i nepricam (CoD4 ili AirBorne) ide kao da je 486 racunar. Racunar je P4 Intel 2.8GHz, 1Gb RAM-a DDR, graficka ATi Radeon 9550 256Mb DDR2. Molim da mi neko pomogne kako da rijesim usporeni racunar.

    P.S. Koristio sam TuneUp, Registry Mechanic, sve anti viruse, programe za Trojance bug-ove sve pokazuje da je racunar cist i da nema raznoraznih napasti.

    Hvala svima na odgovoru!!!!!
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pozdrav. Prvo pročitaj pravila, ako već nisi.
    Što se tiče problema format bi tu bio najbolje rješenje.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    i ja mislim da se tu mozda nakupilo svega...kad je zadnji put formatiran? ja sam cuo da ga treba formatirati svakih 6-8 mjeseci...(microsoft navodno preporucuje tako)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    formatirati svakih 6-8 mjeseci???? Ja sam formatirao kada sam tek kupio HD i nikada vise. Ili si mislio na defragmentirati? :)
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ozbiljno, cuo sam da se mora format raditi svakih 6-8 mjeseci...defragment radis valjda svake sedmice...osim ako imas komp koji se sam cisti...:D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sta ti instaliras sistem svakih 6-8 mjeseci? A defragment nije ciscenje al nema veze :), i radim otprilike 1 u 2-3 mjeseca i to samo na sistemskoj particiji, a na ostalim 1 u 6 mjeseci do godinu :D
     
  7. neko

    neko Aktivista

    znam sta je defragmentacija ali sam mislio na nesto drugo..nije vazno...rekao sam ti samo da sam cuo da microsoft preporucuje da se tako radi(format svakih 6-8 mj.), sto ne znaci da i ja radim isto...ali mislim da bi kolegi iznad to moglo pomoci...a na ovom forumu sigurno ima strucnijih od mene...samo ne znam sto se ne javljaju da mu pomognu...pozz
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Microsoftu bio najvise odgovaralo da se svakih 6 mjeseci kupi nova kopija windowsa :lol:
     
  9. neko

    neko Aktivista

    ajde da ne idemo dalje...ovo se pretvara u spam...uglavnom pokusaj sa formatiranjem ako si jos uvjek ziv... :D ili se raspitaj jos malo
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo kazem, sta se odma ljutis :wink: A za njegov problem, neka samo uradi restore na datum prije nego je pokupio taj softver.