utor na ploci za napojnu?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Jul 22, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    dakle, mislim da trebam promijeniti napojnu...disk mi je nov, formatiran, ali kompjuter se svaki dan pri paljenu barem 3 puta zaledi i restartuje....elem, kazu ili je hladjenje ili je napojna....

    e, sada, neki lik u prodavnici mi rece da pripazim koji mi je utor za napojnu na maticnoj ploci, jer neki novi su veci...nasla sam uputstvo za maticnu plocu i pise mi Micro ATX...valjda je to taj utor za napojnu, isparavite me ako grijesim...elem, sada me zanima je li to taj neki standardni ili bas trebam da naglasim da mi treba Micro ATX utor? btw, ovaj na utor na slici sa uputstva ima 10 rupica...

    nadam se da kontate sta pitam :D
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    To je standardni utor za napajanje. Ne trebas nista da naglasavas samo kupi ;)
     
  3. woland

    woland Aktivista

    zahvaljujem :D
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    No problem ;)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    jedino ako imaš 20pin konektor na matičnoj, a kupiš 24pin napajanje koje ne može odvojiti dodatna 4pina (frontier, codegen i sl.), onda bi se mogla naći u problemima :wink:
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Do sada nisam naisao na napajaje da se ne mogou odvojit 4 pina. A i da ne mogu trebalo bi se ipak moci prikopcat.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam naišao, pa zato i kažem... to stvara veće probleme nego što misliš.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    hint: skalpel :mrgreen:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    hint je moja šema tako da zdraaaavo :D

    ma možeš i tako... ja u radnji ne mogu :wink:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    konvetor 24-pin->20-oin :)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    kad ih ima :wink:
     
  12. woland

    woland Aktivista

    meni je dosao neki konektor na kojem je bilo 12x2 rupice, ali se taj visak fino sam od sebe otkaci...jos su ga pametno za ljude poput mene obojilu u zuto da skontas sta trebas odvojiti :D elem, ja sam presretna...komp mi se jos nijednom nije ni zaledio niti restartovao sam od sebe:D
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Super. Sad jos promjeni maticnu, procesor, memoriju i graficku i imas super komp :mrgreen:

    Zezam se... ajd super da se vise ne restarta...btw: koje si napajanje kupila?
     
  14. woland

    woland Aktivista

    neko najjeftinije u plusu...37 km... rekose mi da je od tih jeftinih najbolji codegen, ali ga oni nisu imali...ma, hajd, moze i ovo...ono proslo codegen mi je trajalo punih 6 i po godina:D