Vađenje DVD pisača iz laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by e30, Apr 13, 2007.

  1. e30

    e30 Novi član

    Vidim da ste uradili redizajn sitea :D

    Imam jedan problemčić treba da izvadim pisač iz HP laptopa (sempron), idem večeras do jarana da izvadim uređaj čuo sam da je to poprilično jednostavno (bez šarafa...).

    Ako vam nije teško da mi u nekoliko rečenica opišete postupak, zahvaljujem unaprijed ;)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    jarane danas sam 3 sata vadio pisac :D iz acera :D nasao neki link na netu pise samo pritisnes sa strane i voiola... quratz... rasarafao citav laptop izhebao se ko' lud.. i na kraju banalnost :D kad skines tastaturu imaju dva sarafa koja ga cuvaju... pa ti prvo malo proguglaj imas obicno tih uputstava na netu.. a ako nije na to dugme pa da iskoci (a vidjao sam dosta takvih) onda skini tastaturu i pogledaj ispod nje jel ima sta da se izvadi.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  4. ming

    ming Veteran foruma


    khm....
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    hebi ga :D
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    sve zavisi od proizvodjacha i modela ... a da vidite patnji sa vadjenjem baterije iz jednog HPa :cry: :roll:
     
  7. e30

    e30 Novi član

    Ovaj HPov model laptopa je novije generacije, kupljen je prije 6 mjeseci. Baterija se vadi vrlo jednostavno imaju dva dugmeta koja se pomjere i baterija je slobodna (prelagano se vadi).

    A pisaš sam pokušao izvaditi tako što sam odvio dva šarafa koja se nalaze u predjelu pisača, međutim nisam uspjeo da ga izvadim.
    Nisam htjeo da dalje šarafam nego sam rekao jaranu da ga odnese na servis, i ovaj mu j ena servisu skinuo neki poklopac na sredini laptopa s dolje strane, izvadio jedan šaraf i to je to.
    Samo mi nije jasno da je pisač tako dug. Pravo mi j ebilo čudno, al eto uglavnom smo ga izvadili ;)
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    koliko znam, kod novijih 1 ? 3+2+1 saraf za odvrnuti. Na kraju 5minuta posla

    EDIT: i neki link http://www.notebookforum.at/t13730-acer ... etzen.html

    P.S Kod nekih HP-ova je ispod diska saraf za drive, mnogo pametnije rijesenje...