Vasa iskustva sa Samsungom 940BW

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nihad, Jan 25, 2008.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Naletio sam na izgleda vrlo povoljnu priliku da kupim Samsunga SM940BW (19" LCD 16:10 itd).
    Cijena bi bila oko 370 KM (rasprodaja). Monitor je nov sa 3g garancijom i sve uredno.

    Ako se ja dobro sjecam, ovog monitora sam proslog proljeca u izlozima vidjao po cijenama 500 - 550 KM. Zato sam se zapitao zasto je ovako snizena cijena, i izgleda da ovaj monitor vise nije u proizvodnji, tj. "zastario" je (obsolete). Valjda ga se zato rjesavaju sa lagera.
    Takodjer izgleda da je dosta davno i nastao, jer par recenzija o njemu koje sam ja citao su pisane u ljetu 2006. godine (primjer http://www.devhardware.com/c/a/Flat-Panel-Reviews/Samsung-SyncMaster-940BW/).

    Malo sam cackao po ovom forumu i procitao da ga je dosta ljudi ovdje hvalilo. Mene interesuje kakva su vasa iskustva sa 940BW monitorima nakon svog tog provedenog vremena sa njima? Ima li kakvih kvarova, popustanja plastike, anomalija na ekranu, itd.?

    I sta vi mislite da li je pametno kupiti ovog modela ako je zaista zastario kao sto po godistu ispade? Da li su novije generacije puno bolje? Ali ipak 370 KM je vrlo primamljivo ...

    EDIT:
    Koji je sad ovo klinac? (http://www.samsung.com/uk/business/b2b/products/displays/desktops/sm940bw.htm)?
    Zar 940BW nema 500:1 kontrast, 160/160 uglove gledanja i 5 ms vrijeme odziva?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to posljednje je marketing. nema sanse da TN matrica ima skoro savrsen ugao gledanja. cak sta vise, kod TN matrica se vidi promjena u kvaliteti slike vec na 120 stepeni.
    inace, od anomalija na ekranu ces gotovo sigurno primjetiti probijanje pozadinskog osvjetljenja i eventualno naici na zaglavljene piksele.
    u svakom slucaju, cijena je sasvim ok...
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    a kod 2232bw koja je matrica (da ne otvaram novu temu) a danas sam vidio da ima i neki 2232gw koji je isti samo je izgleda vise izrazenija ona glosy black i neki treci koji ima i tjuner i jos neke portove
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samsung garantuje da je njihova, mada je TN uvijek lutrija zbog intramodelnih varijacija...
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Ja imam 940nw više od 6 mjeseci i za sada je sve ok..
     
  6. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hvala na odgovorima.

    Ali ga necu uzeti jer zamalo da me izlevate. Jeste cijena 370 KM - al' bez pedevea. Naravno to mi niko nije rekao hehe.

    Treba uvesti kaznu za ovo pod kategoriju "prikrivanje cinjenica".
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pravo americki... :mrgreen: