Vasa Procjena plss !?!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Feb 7, 2008.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz @ll .
    Ehh doslo doba da se nesto novo proba :smt003 , pa bi vas molio da mi procjenite ovu masinu koliko bi mogao uzeti za nju.

    1.Procesor
    DualCore Intel Core 2 Duo E4300 , 2700 MHz (9 x 300) 800MHz FSB 2MB L2 Chace sa njegovim kulerom orginalnim jos pod garancijom je procesor .

    2.Maticna Ploca
    ABIT FATALITY F-190 HD HDMI Pod Garancijom jos

    3.Memorija
    Apacher DDR2-800 (400 MHz) 2 GB Garancija 10 godina , tako su u radji rekli ( Printex)

    4.Graficka
    NVIDIA GeForce 8600 GTS 256 MB PCI , kupljena u Uni-Expertu pod garancijom jos

    5.Zvucna
    Realtek ALC888 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controlle PCI

    6.Napojna
    SmartBox Super Silnet SMB-500-14 500W

    7.TV Karta
    PVR WinFast 2000 sa daljinskim

    8.Kuciste
    Cooler Master Ammo 533
    9.HDD
    HITACHI (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Maxtor 6 Y080L0 USB Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)


    DODATNA OPREMA

    Optika:
    PIONEER DVD-RW DVR-111D (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/40x DVD+RW/DVD-RW)
    PIONEER DVD-RW DVR-112D

    Zvucnici 5+1 Trust 4500P Home Theatre System

    Internet Modem dobijen u posti na ugovoru od 18 mjeseci SpeedTouch

    Monitor SAMSUNG 226BW Kupljen u Plusu prije godinu dana ima jos 2 godine garancije u extra stanju nema ni jedan mrtvi pixel.

    Eto to je to strucnjaci pa mi ovo procjenite ako moze Centralna posebo sa Dodatnom opremom OSIM Monitora on ide posebno.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Centralna sa "dodatnom opremom" nekih 700KM, mozda i malo vise. Monitor jedno 4-5 stojica.
     
  3. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Ako se odlucis za prodaju ja sam zainteresovan za modem!
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Znam da ne trazis savjet, ali zasto bi mijenjao ista osim graficke na ovoj konfi?
     
  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa zato valjda sto zastarjeva , a poslije ko zna za koliko cu moci prodati kontas
     
  6. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Koliko placas za modem ??
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    I sada nemas potrebu za prodajom, osim ako ti lova ne treba. Skontaj koliko si dao para i koliko mozes dobiti. Nisi ga koristio ni godinu dana, isto kao da si poderao lovu ulozenu u komp.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasta, konfa je sasvim solidna i jedino sto je "zastarilo" je graficka. Eventualno nju promijeni i milina.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma igra bf2 samo, ne treba ni nju mjenjati.
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Tako je brate samo BF2 :) i gura extra bar sam ja zadovoljan heeh
     
  11. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Pa nemoj mijenjati nista onda.. Neces bas moci prodati ovo, doplatiti 200-300 KM i dobiti nesto puno bolje. Ako si to ocekivao. Pogotovo ako novo budes uzimao, onda ces morati izvaliti previse love, nista ti se nece isplatiti ovo sto si sad kupio, bacit ces lovu. Bolje ti je prodaji komponentu po komponentu i uzimaju bolje, dok ne dodjes do tacke da na plocu ne mozes staviti neki procesor koji ti je dovoljno brz. Onda sve zdilas u kompletu. Za pocetak prodas tu graficku, uzmes 8800GT i babo ruc'o. Za pola godine - desetak mjeseci, bolji procesor, neces ni osjetiti izdatke.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nas narod je naviko sve odjednom mijenjat. :lol:

    Zato ja svaka dva mjeseca imam nekakve izdatke... :lol:
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jedno pitanje...zar Plus daje 3 godine na Samsungove monitore?
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Oni vjerovatno nabavljaju od Kimteca, a Kimtec daje 3 godine.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    I koji je onda smisao svega ovoga? Ako si zadovoljan sto prodajes, a jos mi je cudnije sto prodajes:
    Ako ces vec kupovati novu konf ne moras i novi monitor :shock:

    Ako vec imas viska para onda kao sto rekose novu graficku i dodaj jos rama ako ti ostane jos viska.. :mrgreen:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde sta vas briga sto on prodaje. Trazio je procjenu a ne savjetnika.
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Plus bi trebao da daje 3 godine garancije na SAMSUNGA , ali ja sam igrom slucaja sa jaranom krenuo u kupovinu tog monitora a on poznaje gazdu , pa mi je tako rekao da je 3 godine garancija , samo sto oni lazu raju pa daju na 1 godinu nece sebi obaveza .


    Sto se tice konfiguracije i procjene , vama hvala ali se neisplati prodavati po toj cijeni , bolje je poslusati nekog vec ko je spomenuo malo pomalo nadogradjivati.Mene je dosla prije 5 mjeseci bez graficke karte oko 1200 km , mislim da se neisplati prodavati za te pare.