Vasa Procjena za Technics komponentama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Aug 7, 2008.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz @ll
    E ovako imam jednu ponudu sa likom da mijenjam uglavnom da vas ne peglam interesuje me da li se isplati za ovo platiti 700 km kesa ???
    AVCONTROLER STEREO RECEIVER SA- AX540 R-D-S (POJACALO + TUNNER SA DALJINSKIM UPRAVLJACEM) 350.00 KM
    STEREO GRAPHIC EQUALIZER SH-GE70 120.00 KM
    STEREO CASSETTE DECK RS-TR-747 150.00 KM
    STEREO CASSETTE DECK RS-555 150.00 KM
    COMPCT DISC SL-PG590 /SA DALJINSKIM UPRAVLJACEM) 150.00 KM
    STERO INTEGRATED AMPLIFIER SU-V500 (POJACALO) 200.00

    Ovo su njegove cijene , pa smo malo korigovali cijenu da ovo sve da za 700 km , sad me interesuje vase misljenje o cijeni , sto se tice papira i porijekla nema nista kaze da je sve ovo kupljeno u radnji i placeno preko 2000 km u 2006 godini... Eto toliko pa vas molim da mi date vase misljenje.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ako si freak, kupiti ćeš bez obzira šta ti mi kažemo. Mada se meni čini smiješno dati 150 km za cassete deck, i to 2 komada.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno da je smijesno uopste kupovati cassete deck, a i taj eqalizer ti je totalno nepotreban.
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma covjek prodaje to sve u kompletu kontas , daje sve za 700 km e sad je dosla varijanta da mu dam racunar :
    Procesor
    DualCore Intel Core 2 Duo E4300 , 1,80MHz
    2.Maticna Ploca
    ABIT FATALITY F-190 HD HDMI
    3.Memorija
    Apacher DDR2-800 (400 MHz) 2 GB
    4.Graficka
    Intengrisana X1200
    5.Zvucna
    Realtek ALC888 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controlle PCI
    6.Napojna
    SmartBox Super Silnet SMB-500-14 500W
    7.Kuciste
    Cooler Master Ammo 533
    8.HDD 200 GB Hitachi

    i da mu doplatim 200 km za to sve , samo me interesuje dali se to isplati .
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Uglavnom isplatnije ti je dati taj racunar i 200km nego 700km, iako ti je taj cassete deck visak.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Sve je to lijepo ali je lik precjenio sve preko mjere.
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    hmmm.... on kaze samo pojacalo kosta u Fisu 450 km
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    U Fisu je većina tehnike iznad cijene.A roba stoji na lageru godinama i minimalno spuste cijenu.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    To su jako stare zalihe jer technics neproizvodi hi-fi vec nekoliko godina, moze se preko oglasa naci dosta boljih stvari za manje love.
    Recimo taj reciver nevrijedi vise od 250KM. jer mozes kupiti Panasonic (koji je preuzeo od Technicsa hi-fi uredaje) za 300KM. glanc novo sa garancijom i modernije opremljen.
    Sto se CD-a tice ja imam SL-PS 840 koji je pet klasa iznad toga sto on nudi a dabogda da bi mogao uzeti 200KM. za njega, a CD je visoka klasa mrcina od 8 KG. nije se prodavao u zemljama istocne evrope (ovdje je najaci bio PS 770) nego iskljucivo u zapadnoj evropi i americi.
     
  10. GV

    GV Komšija

    Kasetaše reci nek nosi na pijacu cigi kod merkatora, to više nitko ne koristi, ja imam jedan i samo mi služi da skuplja prašinu, skopčan na komp jer hoću da prebacim muziku sa kaseta u mp3 evo već druga godina, žena ga sve mjerka , dušu dao za kante ako bi bilo po njenom, to ti je odmah ušteda 300 stoje, Ovaj SA-AX540 nema ni na e-bayu da se kupi, moreš mislit..., a obrati pažnju na datum u ovom postu:

    WORTH THE BUY!
    by azimhusain , Feb 10 '01
    Pros: AMAZING POWER! Cool functional remote Sweet LCD display
    Cons: A little complicated to set up Theater surround isn't amazing
    I bought my technics receiver about 3 months ago, for about 120 bucks, brand new...

    Ima li ta ploča digitalni izlaz za zvuk, kupi neki normalan av receiver nov u radnji sa garancijom i komplet zvučnika, priključi komp na njega i eto ti najbrži hometheater. Nema mi logike mijenjati ok komp za to i još dodati 200 KM, pa za 300 stoje imaš sony av receiver u tehno šopu na marindvoru

    Ako ti se bacaju pare bujrum, a šta ćeš za zvučnike... Pogledaj malo na netu, evo za početak da malo pariš oči http://www.guidetohometheater.com/ a dalje kako te net navede.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Ma naravno da nema to je reciver star otprilike 6 godina i najlosiji iz njihovog tadasnjeg proizvodnog programa, moj haver prije par dana prodao pioner reciver za 300KM. placen 800 mrcina od 12KG. sa svim dekoderima nema vise veze sto je on nekada kostao toliko.