veliki problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by soltec, Dec 9, 2009.

  1. soltec

    soltec Novi član

    pozz pisao sam na mnogim forumima ali nisam nasao odgovore ili ljudi neznaju rijesiti moj problem ...naime o cemu se radi
    kupio sam novu graficku n9600gt kada dignem XP on uopšte hardverski neprepoznaje tu graficku..kada pokusam na windows 7 taj OS prepozna hardver ali nemogu instalirati drivere ( orginalni)...pojavljuje mi se nesto kao da hardver nije testiran od misrocofta tj.da ne podrzava !!!!!!! "MICROSOFT WINDOWS LOGO" ....pokusao sam i da skidam drivere sa NVIDIA stranice ali se isto ponavlja znaci nemogu instalirati .........
    citao sam po forumima da BIOS moze da pravi smetnje pri instalaciji novog hardvera ali nisam toliko strucan da bi se zaj....... oko toga...
    isto tako znam da moze problem praviti NET FRAMEWORK 3
    da napomenem da je XP noviji , ima sve update i radi perfektno na staroj grafickoj (asus 550 extreme)

    molio bi za bilo kakvu pomoc ili savjet sta da radim i da mi neko da strucan savjet da li moja ploca uopste podrzava ovu graficku, da li imam dovoljno memorije ,da li je procesor dobar itd(mada sam prije kupovine naravno potrazio savjete i ljudi su mi rekli da sa mojim komponentama nebih trebao imati bilo kakvih problema sa novom grafickom )

    PC:
    asus P5VD2-X
    intel pentium dual core 3.00GHz
    DDR2 3GB
    N9600gt-512mb
    cooler master 500W
     
  2. GW

    GW Moderator

    Moguće je da je promijenjen BIOS na kartici pa je driveri ne prepoznaju. U tom slučaju možeš potražiti originalni BIOS i flash-ovati karticu.
     
  3. soltec

    soltec Novi član

    hvala na brzom odgovoru ali ja se stvarno ne razumijem u taj BIOS to je vec malo previse za mene.... :( :( :(
     
  4. GW

    GW Moderator

    Onda daj pare nekome da to riješi.
     
  5. soltec

    soltec Novi član

    nazalost izgleda da je to jedino rijesenje :roll: :roll: :roll:

    samo mi je cudno da jedan OS(windows 7) prepoznaje hardver a drugi ne (XP)
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    A jesi li probao proci to upozorenje koje dobijas prilikoom instalacije drivera , trebalo bi da imas opciju Continue anyway ili slicno i to kliknes i nastavi instalaciju drivera...?
     
  7. soltec

    soltec Novi član

    da probao sam zaobici to upozorenje i onda nastane prava katastrofa .... boje polude na monitoru ,ikona od miša bude velicine 3x3 cm ,nemogu uopšte tada naci nista na monitoru da bi deinstalirao drivere jednostavno moram rusiti sistem jer se nista ne vidi na monitoru pokusavao sam to pa brat bratu 10-15 puta ali uvjek moram obarati sistem jer jednostavno nemogu da ih vise obrisem jer se ne vidi nista......poludio sam vise pokusavajuci :cry: :cry: :cry:
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    To kad ti se desi trebas otici u properties graficke i podici boje i rezoluciju jer ti vjerovatno baci na default 640*480 i 8bit boja , i to dvoje treba da dignes na 1024*768 i 32bit boju , takve stvari su mi se desavale X puta kad instaliram nekome graficku.
     
  9. soltec

    soltec Novi član

    pa ja naprosto nemogu da potrefim gdje da kliknem kad se nista ne vidi na monitoru skoro pa kao da su sve boje svjeta upale na moj monitor...smijesno al istinito...volio bi kad bi mogao da nekako napravim SS deska pa da vidite "čudo neviđeno" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Jesi probao na svjeze instaliranom XP? Ako nisi onda mozda stari driveri stvaraju problem. Ima li ploca integrisanu, ako ima jesi je iskljucio u biosu?
     
  11. soltec

    soltec Novi član

    probao na "svjež" XP , izbrisao stare drivere, nema integrisane karte.......uvjek isto znaci XP neprepoznaje hardver
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa onda probaj na drugom kompu sa XP-om, da vidis je li do grafe ili do kompa tvog, drivera ili neceg cetvrtog :D
     
  13. soltec

    soltec Novi član

    probao plocu na drugom kompu sa orginalnim driverima grafa radi savrseno ....eh sad sta covjek da radi da mijenjam plocu ? da probam zamjeniti za neku drugu graficku ? ili da nabijem nogom i komp i plocu i graficku i monitor ......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
     
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

    Malo glupo pitanje ali jesi li pokusao sa drugim monitorom na tvom racunaru da to podesis?
     
  15. dejson

    dejson Aktivista

    Slican problem sam imao prije nekih mjesec dana. Promijenio 10 grafa na jednom monitoru ali dosao na red i 9600 pro da se stavi. Dok nisam po preporuci nekoga sa ovog foruma pronasao drivere za monitor nisam ni rijesio problem.
     
  16. soltec

    soltec Novi član

    nisam probao drugi monitor na svom racunaru jer mislim da to nema veze sa monitorom a usput monitor je prva liga oko 350€ placen...... a sad imam jos gori problem posto sam uradio update BIOS-a sad nema sanse da dignem sistem kad stavim kartu , cak nemogu ni iz safe moda da dignem ( plavi ekran bude na sekund i onda se komp restaruje) ..ma nema sanse sve dok nevratim staru graficku nemogu nista da uradim .....ja mislim da je ovo takav problem da bi se i slavni microsoft nasao zbunjen i nemocan.........

    P.S.
    ma sta god ljudi pricali ali ASUS je za NVIDIA-u tatamata u pravljenju kartica