Veliki Problemi oko racunara!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Namchor, Mar 8, 2010.

  1. Namchor

    Namchor Novi član

    Znaci problem je ...

    Prije 2 dana kupio sam XP-m 2500 sa epox 8rda+ plocom i kingmax DDR1 2x512 400mhz + zalman hladnjak na procesoru i to sve fantasticno radi ... ali kada resetujem bios ili nabacim novu verziju pise mi K7 600mhz ... ok svijestan sam da proc se ponasa kao da je u okruzenju laptopa i ona njegova za...ancija oko stepinga i ploca nemoze da prepozna mobilca ali zasto kada OC ne dobijem naziv tipa Athlon 3200 znaci 200x11, nabacim novi modani bios na plocu ono onda pise Athlon XP-M 2200ghz a trebalo bi da stoji gore navedeno 3200 ali eto to je radi estetike samo kako god da bilo proc lagano ide do 2.5ghz na Vcore 1.7v vise nisam htio ni da pokusam i prezadovoljan sam kupovinom iskreno .... e sada nakon kratkog uvoda problem je sledeci .... ubacim ja na ovu plocu Sapphire x1650pro GDR3 AGP i prepozna je fino bez problema ima problema sa driverima sa sapphire stranice ili ati-jeve ali na omega driverima radi ok ali problem je koju god igricu da instaliram nece da je pokrene, npr: burnout paradise izbaci error pri startanju, isto tako i street fighter 4.NBA 2k9 uđe u menije ali u pozadini vidim nekakve cudne artifekte tj tko igra ovu kosarku zna da iza kada bira timove u onim pravougaonicima idu filmici iz utakmice ili tako nesto ali kod mene su ta 2 pravouganika razmeljana bojama ....( znam da je graficka ispravna 100%, da joj temperatura 60C i mem i proc, znam da nije do drivera za nju jer sam probao razne verzije i da graficka nije OC) i dok traje loading prije ulaska u ingame izbaci me na desktop!Znaci probao sam te 3 igrice i uvijek je isto.Jedina igra koja radi je left for dead ali nju imam kao win rar archivu znaci uredno je raspakujem, pokrenem i bez ikakvih problema radi.Znaci ta igra radi 1280x1024 sve high i 2xAF i fercera.Sve igre su orginalne i skinute preko steam-a.Sve sam probao od frisko instaliranog XP-a, zatim Nforce 5.10 i 3.10 zatim VGA drivere, DirectX-a 9.0c, NET framework 2.0, windows installer, pa do instalacije VISTE.Problem u koji ja sumnjam je NAPOJNA.Ali racunar se ne resetuje niti u jednom trenutku pa mi je to malo cudno ... nisam kuci da provjerim koji je model napojna ali znam iduce da je neka njemacka marka i da je tesko uboga i ono najbitnije samo je 250w.Nikako mi nije logicno da ovaj proc i maticna sa onom grafom radi na samo 250w.Trenutno nisam pri keshu da kupim novu napojnu ali eto ako sta skontate morat cu se protegnuti za iducu investiciju.Sumnjam isto da komponente ne surađuju kako treba jer proc je AMD, ploca Nvidia a graficka ATI.I zadnja opaska racunar koji sam prije ovoga imao znaci ASUS p4v8x-x sa celeronom na 2.6, ddr 384MB ista je napojna gore navedena 250w i Sapphire x1650pro AGP i sve su igre radile samo sto je sve to islo sporo ali to sam i ocekivao pa sam zato malkice poboljsao komponente ali eto vidite nece nista da pokrene.... JAO NESRECE.

    Eto dobri ljudi ovog foruma nadam se da imate neke ideje u rukavu pa slobodno pisite sve sto vam dodje iz SIVE MASE.
    HVALA!!!
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tako klokan procesor povuce dosta struje a i ta grafa trazi dodatno napajanje tako da nije nemoguce da te napojna zeza.Taj komp je radio na Chieftecu 350w i imao je ati 9800pro i kad ga je klokao previse kao ti sad izbacivala je napojna kao zbog zastite od preopterecenja.Znam da ga je na kraju ostavio na 2200mhz.
     
  3. Namchor

    Namchor Novi član

    Hvala na odgovoru ali kako mislis izbacivala .... resetovala racunar ili samo na desktop .... meni je cudno sto na ovim postavkama pokrene left 4 dead a ostale ni da cuje .... samo error shvatio bi ja kad bi makar uslo u igru ali nece racunar ni da cuje ... vidis l4d samo raspakujem i radi a sve sto moram instalirat pa pokrenut nece ni da prorade, neznam sta da pomislim ali poludit cu .... !!!!aghhhh
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NJemu je se gasio komp kad pretjera sa klokovima pa je morao da na napojnoj ugasi/upali prekidac i onda ponovo upali komp.Ja sam neki dan na skoro isti komp instalirao Win7 epox 8rda3i, barton 2600+ ,2x512mb ,9550 128mb gamer edition i sve radi ko sat bez ijednog dodatnog drivera.Doduse samo je za zvucnu skinuo u prvom updateu.

    ATI AGP grafe sa SM3.0 su pravo sran*e sto se tice drivera u XP-u.Pokusaj sa sedmicom.
     
  5. Namchor

    Namchor Novi član

    Ok .... razmisljam o kupovini nove napojne ali sada mi se nedaju pare dok ne skontam da je bas do nje jer kakvo god opterecenje u nekim granicama normalnim znaci 200x11 vcore 1.52 a i isao sam na Vcore 1.65 komp se ne gasi niti resetuje ... probat cu 7-icu ali prije toga imal jos netko kakvo resenje jer sam sa tom istom grafom samo sa drugim racunarom navdena je njegova konfiguracija na kraju 1 posta radila kao sat .... znaci sa omega driverima bez ikakvih problema, kad sam ovo promenio problemi su poceli :( smrc !!!
     
  6. Namchor

    Namchor Novi član

    Imam jos nesto na umu prije nego dodjem opet do racunara posto nisam kuci sta mislite da iskljucim fast write u biosu i driverima isto tako na ploci pise FF neki kazu il je skroz mrtva a sve radi il sve radi kako treba ... prije ce biti da je ovo drugo jer racunar stvarno radi kako treba ali eto ako netko ima ideju ili podatak ili je imao istu plocu pa ako se sjeca dali je i njemu izbacivao FF code na ploci a da je sve uredu bilo ... :)

    PS ..
    Trebam li priliko instalacije nForce drivera da nesto od cekiram tj da ne instaliram one gart drivere, ide drivere itd znaci neka kombinacija koja bi mogla da pravi problem sa ostalim komponentama ....

    PS2 ...

    Ima li kakav driver za ovaj XP-m procesor kakv driver nesto kao sto ima za x2 procesore ili nesto posebno za ovaj mobilac!
     
  7. Namchor

    Namchor Novi član

    Prizivam MODERATORE :) ummmmmmmmmm.......!!!
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Davno je bilo, ali cini mi se da je IDE driver u NF paketu pravio problem na NF2 chipsetu. Nisam siguran, ali probaj bez toga.
     
  9. Namchor

    Namchor Novi član

    Upravu si .... spominje se na par foruma taj problem, sa IDE driverima!To mi uliva nadu da bi moglo da proradi, samo primjetio sam da se IDE driveri spominju samo oko nestabilnosti racunara u klasicnom uredskom radu da se tako izrazim ali ne i u specificno mom problemu tj samom pokretanju aplikacije .... Vec pocinjem da sumnjam da sam kupio defektan hardware ... a to me pomalo plasi :) a stvarno sam imao zelju da posjedujem gore navedenu konfu .... kupljene komponente su sigurno par godine boravila u podrumskim prostorijima tj neprijateljskom okruzenju za komponente hehehehe da se nije sta zeznulo .... svaki savijet je dobro dosao pa tako tvoj i svaciji .... jos jedno pitanje, gdje se moze kupiti u tuzli IDE rounded kablovi .... potrebna su mi 2 po mogucnosti zute boje :)!!!
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. Namchor

    Namchor Novi član

    Danas frisko instaliran xp sa nforce2 5.10 driverima bez IDE drivera + omega driveri za ati.Opucam instalaciju cod4 sve ok pokrenem isti error izbaci.Probam sa samo jednom plocicom rama 512 i neiymjenicno kako slotove tako i plocice isti rezultat.Spusim frekvenciju proc. sa 2200 na 1.83 isto i dalje.Iskljucim fast write i u biosu i u driverima.Pokrenem 3dmark06 bey problema odvrti sve testove ma ni najmanje znakove nije davao da nesto neradi.Uzmem da instaliram dotnetfx 1.1 ma nece ni da cuje pri samom kraju instalacije izbaci neki njemu svojstven error.Neznam vise koji mu je ..... najvece sumnje sada bacam na napojnu bzez logike jer ocito ona u ovom problemu nema sta da radi.
    Slusam i dalje moguca rijesenja ...smrc!!!
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    skrati onaj prvi post, mislim da 90% ljudi (ukljucujuci i mene) nemaju zivaca citati citavu A4 stranu sta ti je sa racunarom xD
     
  13. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa više ćeš zaključiti iz odgovora drugih forumaša, nego iz njegovog prvog posta šta je htjeo reći hehe.
     
  14. Namchor

    Namchor Novi član

    eeee da je tako jednostavno ... mozda bi i skratio ;) (a ako drugi kontaju stvarno neznam sta koci vas dvojicu) nego ovako sam naveo sve sto je relavantno za rijesenje problema ako je to ikako moguce .... elem da opet neduzim hehehhe danas sam cod4 pokrenuo i sve radi samo sam prije toga morao obrisati datoteku iz miles foldera u cod4.Pri pokretanju mi je izbacivao ono modname: pa taj file zaboravio sam ime.Ali kod burnout paradise mi izbaci isti error samo sto sada stoji modname:buroutparadise.exe ista stvar sa street fighterom IV znaci modname:streetfighteriv.exe!!!!eto ako nesto znaci da imate sta dalje kontat :)
     
  15. Namchor

    Namchor Novi član

    Imam jos jednu ideju do cega bi moglo da bude .... samo jos ako netko zna kako se to moze rijesiti znaci posto je XP-m 2500 ali ga ploca neprepoznaje pa samim tim i i u win. mi stoji k7 procesor 2200mhz ... e sada postoji li koja sansa da to promjenim ili da ovaj proc batalim i trazim neki drugi amd socA smrc!!!
     
  16. Namchor

    Namchor Novi član

    Sta cu kada sve moram sam hehehhe e stvari ovako stoje za sve ubuduce koji budu imali slicni problema nije ni do napojne niti neznam ti nija sve sta moze da bude znaci stvar je samo u procesoru izgleda da su su*ci prilikom razvijanja pojednih noviji igra ili mozda svih noviji izbacili podrsku za xp-m 2500+!!!! :( koji idioti :D
     
  17. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Hahah ti kad ti nešto ne može stati u jednom postu, počneš ih pisati za redom. Pa koristi opciju EDIT i pokušaj što kraće i jasnije opisati svoj problem.
     
  18. Namchor

    Namchor Novi član

    Eto sad da nebi tvog posta iznad nikad nebi bio prosvijetljen i vidio stvari na taj nacin.Od srca ti hvala LOL!!! :D

    Uglavnom PROBLEM JE U SSE2 INSTRUKCIJAMA POSTO NITI JEDAN PROESOR NA SOCKET A NEPODRZAVA SSE2!!!
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam se na takvoj konfiguraciji naigrao igara. Npr.Moh airborn radi ko sat, cod4 radi uz upotrebu jednog trika,u instaliranoj igri u folderu 'miles' nadji file koji se zove nesto slicno mp3 i ima 92kb i preimenuj mu ekstenziju iz ne sjecam se sta u 'bak' i radice ok.
     
  20. Namchor

    Namchor Novi član

    Hvala brate to sam ves skuzio ... ma radi sve ko sat samo me izludi sto amd nije u xp ubacio SSE2 instrukcije!