ventilacija na laptopu, problem, help.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by b_fly, Jan 8, 2010.

  1. b_fly

    b_fly Novi član

    ne znam koga i di pitat...


    ako iz ventilacijskog otvora smrdi, i ako je užaren neki vrag unutra, tako da svijetli i narančaste je boje, jel to znači da je crko ventilator ili nešto drugo?


    pliz nek neko odgovori.... :|
     
  2. GW

    GW Moderator

    Definitivno nešto ne valja ako smrdi. Preporučujem ti da ne uključuješ laptop i da ga odneseš na servis.
     
  3. b_fly

    b_fly Novi član

    da, i planiram, samo ista stvar mi se desila i sa zadnjim laptopom, nakon kojeg sam kupila ovaj (koji imam tek pola godine).
    a taj zadnji mi niko nije znao servisirat, ko da je riječ o ne znam čemu.... samo što je tad crko i monitor, tj. zacrnjavao se..

    sada je samo s ventilacijom problem.

    ako serviseri i ovaj put ne budu znali šta, onda ću bacit i sebe i lap kroz prozor svega mi.

    a i svaki me serviser može zajebat, kad u biti ja sama ne znam u čemu je problem... jedan mi je mjesec dana držao lap, da bi mi reko da ne zna o čemu je riječ.... :roll:
     
  4. b_fly

    b_fly Novi član

    ne znam ni moram li se javit ovlaštenima iz toshibe (njihov mi je laptop, jel), ili mogu bilo kojem serviseru.....
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Ako je pod garancijom - pravac ovlašteni servis.
    Nemaju te šta serviseri zaje****. Lap je u garanciji i ne ferecera kako treba.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ako imaš garanciju, odnesi laptop tamo gdje si ga kupila. Ako nemaš garanciju, odnesi ga u servis. Ne znam gdje si pa ti ne mogu preporučiti konkretno.
     
  7. b_fly

    b_fly Novi član

    bila u servisu, i tip kaže da tako treba bit, tj. da ja valjda haluciniram. :?

    da radi savršeno!

    da idem u drugi servis, il šta???

    ljudi pomagajte.

    pogledajte svoj lap, i recite mi da li vam u vent. otvoru, sa strane na laptopu,onaj mali u obliku pravokutnika, da li vam u njemu ima jedna crta (valjda oprugica kakva) narančasta koja svijetli, kao da se žari...

    imam toshibu satelitte a-300.

    živim u zadru, imamo 3 servisa, u prvom radi klinac koji zna manje od mene pa tamo više ne idem, u drugom sam sad bila, da odem u ovaj treći....

    mislim kako da znam da li je stvarno nešto pokvareno il tako treba bit...

    ne mogu tamo di sam ga kupila, jer ne živim tamo... u biti, komp stavrno radi savršeno, samo što sam ja ogromni paničar, a i čini mi se da nije prije bilo tak narančasto i da je smrdilo kad ispušta zrak.

    serviser mi se smijo :evil:

    jesam onda ipak ja luda? a ako krepa ko će bit kriv :evil: :roll:
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    da se zari topila bi ti se plastika okolo i dimilo bi, to je sigurno. moze bit da ti neka dioda reflektira svjetlo o bakar?
    okreni laptop i usisi malo gdje ti je ventilator, ja tu uvijek dosta prasine izvucem kod svog. skini si speedfan i provjeri temperature
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako je a300 sa dedicated grafickom moze se malo vise grijati, ali nebi trebala biti "zazarena", daj uslikaj taj dio laptopa pa da vidimo o cemu se radi

    sto se tice ovlastnog servisa nemas niti jedan u zadru.

    http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... P_SUPPORT/

    pazi ako ti laptop budu otvarali "strucnjaci" mozes izgubiti garanciju na uredjaj
     
  10. GW

    GW Moderator

    Možda je ovo "užareno" bakar. :)
     
  11. b_fly

    b_fly Novi član

    a ne mogu, nemam čim. :( hajd ako netko ima normalan a300 da uslika svoj, pa da ja vidim kako izgleda kad je sve kako treba...

    znam da nema nijednog ovlaštenog u zd, al ova 3 djeluju suvislo i odgovorno, jer je riječ o pravim firmama, a ne nekim koji na uglu ulice imaju mali privatni servisić... :?
    al serviser je stvarno reko da mi se pričinja, jer čak ni prašine nema.

    a valjda sam paranoična otkad mi je asus neslavno uginuo :cry:
     
  12. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    postavit cu ja slike od svog poslije nekad oko 23-00h. ali vidi ako su ti temp normalne nemas brige


    EDIT :
    ustvari nemam cime uslikat, ali evo sa neta, potpuno isto izgledaju svi koji su normalni

    http://www.youtube.com/watch?v=0AI83ozka94
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prije da ti se cini, A300 sa ati vga ima malo "tanak" hladnjak vga kartice tako da ti se eventualno moze desiti da tu bude nesto topliji vazduh, ako imas mob sa kamerom uslikaj pa da vidimo.
     
  14. b_fly

    b_fly Novi član

    je, al to je isključen laptop, a ona moja oprugica u vent. otvoru se zanarančasti tek kad se upali lap, nakon desetak minuta. zato mi se činilo da je od pregrijavanja nešto crklo.

    imam mob sa kamerom, al nemam čime tu sliku na komp stavit...

    a što ću, nadat ću se da je serviser u pravu, a možda i odem još jednom.... :|
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    daj napiši u kojim si servisima bila... malo mi se čini da si preoprezna :)
     
  16. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    pa daj skini neki od programa za mjerenje temp pa napisi

    http://www.almico.com/sfdownload.php
     
  17. b_fly

    b_fly Novi član

    jesam, temperatura je većinom normalna, tu i tamo se povisi malo, ali onda varira između normalne i malo povišene, pa skakuće gore-dole.

    a ne sjećam se imena prvog servisa u kojem sa starim kompom bila, al sad sam bila u techcommercu. a gle, šta će ti imena servisa, svi su isti...

    jedino službeni servis je stvarno stručan a to valjda ima samo u zagrebu...

    a bolje mi da ne razmišljam, vjerovat ću tipu sa servisa, jer ionako nemam para za drugi... :(
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    iskreno to ti je i najbolje ;)
     
  19. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    onda ti je sve u redu, i to sto ti mislis da se zari je vjerojatno odsjaj necega