1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Dobar izbor. Koliko te dosla dostava?
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam uzeo slobodu da napravim tabelu 120mm fanova koje nude na stranici koju je postavio Reventon koja se nalazi OVDJE. Ta kolona klasa je lično mišljenje, uzmijući u obzir ponajviše buku, pa tek onda CFM po $.

    Moje mišljenje je da je najbolji ovaj Scythe Slip Stream 1200 pošto se može kačiti 1 na drugi pomoću molex-to-3pin adaptera.
    Ali nakon malo vremena sam shvatio da bi čak bio bolji ovaj Scythe Slip Stream 1900, s tim da se smanji na 7v, i tada ima otprilike isti CFM kao i buku kao Slip Stream 1200, s tim što postoji mogućnost povećanja brzine okretanja ukoliko bude potrebe za tim. Naravno ova mogućnost dolazi po cijeni od 33% više u odnosu na Slip Stream 1200.

    Ako neko ne želi previše ventilatora, tj. ima dovoljno headera na ploči, njemu će biti primamljiv Reeven ColdWing 120mm Perf koji ima iste performanse kao Scythe Slip Stream 1900, te sa smanjenjem na 7v performanse poput Slip Stream 1200, i sve to za nešto manju cijenu od Slip Stream 1200. Tj. Reeven ColdWing 120mm Perf se samo kači na 3-pinski konektor.

    EDIT: Također bih želio uputiti forumaše na OVAJ link, za pretvaranje 12v u 7v ili 5v i to SA prekidačem, za lakše eventualno prebacivanje 1200 u 1900 RPM i obratno.
    EDIT2: Morao sam dodati i ovaj link za one gumene pipke za ventilatore što smanjuju buku.

    Ovo ima da postane guide za kupovanje ventilatora. :smt005
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ventovi su bili 15,5 funti, a dostava 6 funti, naruceni su bili i sleve kablovi za kolegu Waha.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Koliko ti je trajala dostava, ako budem šta naručivao odatle?
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dostava je trajala oko dvije sedmice, inace im je pravilo od 8 do 21 dan.
    @mujka problem kod ovih scythe ventova sto su sleeve bearing, i imaju mtbf oko 30k sati dok je kod zalmana FDB bearing i ima pet puta veci mtbf.
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    oni su extra sto se tog tice :D a 30k sati je 3.5 godine XD nonstop da rade :D
     
  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kod većine ljudi neće raditi nonstop, čak i ako pretpostavimo da će im raditi oko 8 sati dnevno, to izađe na 10godina. Prije će se pokvariti procesor. :smt005
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam ipak misljenja da sleeve bearing i 1600rpm nece dugo izdrzati, da negovorim za buku na toj brzini. Sto se tice Scythe samo Kama flow 2 ili Gentle typhoon.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije sleeve bearing tako los. Vijek jest kraci, ali ti lezajevi su u vrhu sto se niske buke tice.
     
  11. kio

    kio Komšija

    Drustvo, imam Gigabyte 7770 OC, grafulju. Konfiguraciju sam kupio, prije cca godinu dana u Imtecu. Uslijed ovih vrucina javlja mi se problem, kada je ventilator do 55% opterecenosti graficka se ne cuje, preko 55% cuje se zvuk kao kada radi stari HDD, mozda malo glasnije. Znaci neka vrsta brujanja :wink: , da nije lezaj?
    Nekada se cuje i na manjem opterecenju, ali sasvim malo.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li siguran da je do venta na grafickoj? Meni su vibracije na napojnoj stvarale tu buku dok nisam stavio gumene izolatore ispod nje.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    dje si nabavio te izolatore ? :D
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I ja bih volio znati, ima li se toga uzeti kod nas. Znam da ima vani (ovdje) ili ovdje.
     
  15. kio

    kio Komšija

    100 % :), vec sam ranije imao problema sa napojnom, tako da je ona promjenjena :smt003
    A vent kada povecam na AMD Catalys, iznad 55% cujem to "brujanje", ispod se ne cuje. Mislio sam da je strujanje zraka, ali kako god okrenem ne moze zrak toliko da stvara buku, nije tubrina :D
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma