Video recording na mobitelu sjecka

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Pelikan, Apr 5, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imam Nokiu C5 i kada postavim video quality na high, pocne da sjecka dok snimam. Izgleda mi kao da je do memory kartice, jer kad prebacim na snimanje na internu memoriju nema nikakvih problema. Da li je moguce da je kartica prespora pa ne moze stici zapisati podatke na nju? Ne vidim na njoj da pise koja je class, tj ne pise gotovo nista osim 2GB :)
     
  2. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    To je najvjerovatnije class 2 SD kartica, sam si odgovorio na svoje pitanje.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da li bi onda ove class 4 bile ok? Vidim jeftine su.
     
  4. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Provjeri bit rate pri high quality snimanju pa uporedi s brzinom kartice. Class 4 mi ne zadaje nikakve probleme pri snimanju 640x480 @30 fps tako da bi trebalo biti u redu.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moja preporuka je da uzmes Class 6 karticu kad vec kupujes, ja imam 4 Gb koristim je u N82 i HD Cam-u snima HD Video bez ikakvih problema
    prosle godine me kostala 20 KM a evo gledam Patriot od 8Gb je 22 KM
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=14470

    A razlike koje sam osjetio..Telefon se brze pali, nema usporenja pri ucitavanju bilo cega, kada se kartica napuni radi isto kao i prazna za razliku od class 4 kada ide enormno usporenje kada se napuni..
    Brze ucitava i time manje bateriju trosi..
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da nemaju tu na stanju. Bitno je da se moze naci za male pare, ja sam mislio da je to dosta skuplje. Zahvaljujem :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vjerovatno je neka cunga-lunga, meni je u mobitelu dosla microSDHC class 2 i snimam 720p video @24fps bez ikakvih problema.