Vista i driveri

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Samir_Masinac, Jun 29, 2007.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Bio sam ispiso citav list A4 pricu. Al me zeznu BUG ove Vista verzije koju koristim. Kad idem Desni click, New rich text file, snimim sve sto sam otkuco. Kad ga ponovo otvorim, on prazan, wtf. :mrgreen:

    Elem, kad sam imo frku sa driverima za WinXP-x64, jednostano nisu se mogli nikako istalirati driveri namijenjeni za obicni WinXP. Niti instaler niti iz Device Managera. Malo sam pretrazivo i na MS-ovoj stranicu nadjem sliku.
    [​IMG]

    Jasno je da driveri rade u kernelu. Poveden ovim primjerom nisam ni pokusavo drivere za WinXP na Visti. Sasvim slucajno danas, oprobam iz Device Managera, i prodje i sve fercera. I to Conexant 56k modem, Intex TV/FM tuner, Sound Max AD1980 integrisanu zvucnu.

    Prosto se pitam da li i jedan driver pisan za XP ne radi na Visti, i da li je uopste napisan novi kernel. :mrgreen:
    Ko ima problema slobodno nek proba. Ja nisam ni sanjo da cu surfat sa ovim Conexant modemom a evo pisem ovo iz Viste
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Većina drivera od xp-a radi na visti, ali naravno ne mogu se miješati 32-bit driveri u 64bit OS i obrnuto. Driveri za grafu od xp-a se ne mogu koristit i još neke stvari. Kernel je izmijenjen ali nije pisan od nule, ali nije isti kao kod xp-a u potpunosti.