1. iskusni

    iskusni Komšija

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja je prije SP1 sigurno necu ni instalirat. Hrpa problema, ajd valjda ce bit oke kad izadje taj SP1.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    ista stvar ovdje :?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni ne prepoznaje nista na USB od stickva..
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni recimo ne prepoznaje disk od 200gb ...doduse isto se desava i sa linuxom
    :D
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    kada bi poredio xp kada je tek izašao i vistu sada, rekao bi da vista ima daleko više problema nego xp u svoje vrijeme, a opet SP1 mi je nekako riješio puno problema na xp-u, pa se nadam da će se isto desiti sa vistom :|
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ne rijesi, cekat cu SP2. Barem cu ja tako ucinit...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    morate znat da su se svi OS naslanjali na predhodnike kao sto je xp na win 2000 ali vista se ne naslanja ni nakoga zato i jest ovoliko bagovita.. doduse i to nije opravdanje ali tako je

    kladim se da ce u rako od godine izac i do SP3
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece bas tako brzo izlazit ovi SP-ovi. Vista je vrlo kompleksna, pogledaj samo koliko im je trebalo da je "zavrse".
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    ma možda je nisu ni završili kako treba, pa one stvari koje su trebale biti u njoj, ubacit će pomoću sp1
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    meni se sve cini da su vistu na pola rada izbacili na trziste pa ce je zavrsavat onako usput
    tvdre da su je radili 10 god.. za toliko vremena rada i ovoliko gresaka i rupa.. mislim da nesto ne stima.. neki cak kazu da je vista samo sr@ny€ u bojama i da nista ne pruza nesto posebno revolucionarno

    meni licnu se naj vise svidja ocjenjivanje licnog racunara, pa kad vam izbaci ocjenu, recimo za igre, ako je veca ocjena igre od vase, nemoj te je ni gledat a ako je ocjena igre ista kao vaseg racunara ili manja, mozet je slobodno uzeti

    po meni je to kao nesto revolucionarno i dosta korisno za informacije o buducim programima i njihovim zahtevanjima a ostalo.. fali mi nesto
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Oigleda da je M$ htio sa Vistom i DX10 da pogura PC kao gaming platformu. Zato mi je realno očekivati da kako je budu dorađivali Vista će biti najbolji Win za igre do sada, te da će igre bolje raditi na Visti nego na XPu. Sve će vrijeme da pokaže. XP mi je uvijek radio kao sat, nadam se da će isto biti sa Vistom kad je malo stabilizuju
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa nije m$ kragujevačka automobilska industrija.
     
  14. n00b

    n00b Novi član

    ja ne znam kako vi naletiste na sve te probleme, ali kod mene kao sto vec rekoh samo 3 (ne vidi 1GB memorije od 4ukupno, ne radi punkbuster i daljinski od TV tunera)....... Mrsko mi je sad kucati koliko razlicitih stickova sam ubo u masinu (kingmax, corsair, takems, a-data, avixe bla bla bla) svi su radili.... bluetooth radi isto, mis na usb-u wireless (iz siga) te tastatura G15 iz siga sve radi bez ikakvih problema.... mjerio sam FPS na AAO (americas army online) i definitivno imam vise FPS-a na visti medjutim test koji sam radio (par mapa) na XPu je bio online, dok na visti LAN (ne radi punkbuster), FEAR u biti ima otprilike isti FPS medjutim na nekim dijelovima i veci ALI cesto se zna desiti da puca grafika :s....... eh zbog cega se cini da vista radi puno brze je zbog grafickog interface-a (lijepi su pendzeri sto jest jest)..... poprilicno sam kratak s vremenom da sve mjerim i testiram sad zasad da napisem kako to otprilike kod mene izgleda.... Ovo sve gore napisano je subjektivno misljenje i iskustvo koje se ne mora podudariti sa necijim drugim.... :)
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://www.hardocp.com/news.html?news=MjQwMDcsLCwsLCwx
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto jos problema...hehehehehe... :mrgreen:
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Prvi SC "živog" rada SP1 za vistu ;)

    [​IMG]
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SP1 se ocekuje uporedo sa izdavanjem Windows Servera 2008.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vista radi dobro i ovako, sa SP1 će biti još bolje.