Vodeno Hladjenje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ado_89, Nov 7, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Dakle kupio sam ovo kuciste, ali problem je bio sto su svi elemetni dosli rasuti i ja sam ova crijeva poslagao ono od oka. Eh sad ne znam na ovom izmjenjivacu na proc, da li treba voda da ulazi odozgo ili odozdo. U mom slucaju je voda ulazi odozgo.

    U rezervoar sam nasuo 70% dest vode i 30% antifriza (procitao sam negdje da se antifriz sipa zbog gustoce). Temp proc mi varira zbog podesavanja okretanja vent na hladnjaku, kada postavim na "3" odnosno sva tri vent se okrecu na max brzini temp proca na idle mi je 37° (sobna je 27°). Max sto sam ga natjerao sa benchmark programima je 50°.

    Interesuju me iskustva ostalih, sta se sipa umjesto dest vode i kako postaviti ove crjevke da cirkulira dobro.

    Konf je

    P4 D 915 (2.8 GHz)
    1 gb DDR2
    Asus P5VD2-X
    bla bla


    Evo i slike da bude lakse


    :oops: zatajio mi dig aparat pa moram sa mob.


    [​IMG]
    By ado_89, shot with W800i at 2007-11-07


    [​IMG]
    By ado_89 at 2007-11-07


    [​IMG]
    By ado_89 at 2007-11-07


    [​IMG]
    By ado_89, shot with W800i at 2007-11-07
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa destilirana + antifriz je najjeftinije rješenje... ne zbog gustoće, nego da ti se alge ne skupljaju u sistemu.

    svejedno kako crijeva okreneš, puno je bitnije da nemaš zraka u sistemu.
     
  3. (:-D

    (:-D Aktivista

    Koliko te doslo ovo kuciste
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    Koje je uopste ovo kuciste?
     
  5. ado_89

    ado_89 Aktivista

    smijesno je da kazem, ali 20 eura (vidis da fali jedna grill mrezica na prvom ventu, znaci doslo je rashodovano kuciste pa sam ja to malo uredio, doduse cijelih 24h sam se mucio)
     
  6. ado_89

    ado_89 Aktivista

    PC2 -601 BW
     
  7. (:-D

    (:-D Aktivista

    Ovo si cudo polovno uzeo a koliko je novo
     
  8. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ne smijem ni zamisliti cifru, gledam u plusu u sarajevu obicni hladnjak sa 120mm vent i pumpa sa rezervoarcicem i izmjenjivac toplote za 775 kosta 300 km. pih, a dje je kuciste koje je tesko 10 kg.
     
  9. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    Uh Uh nesto mi to puno sa vodenim da ide na 50C ..... .... provjeri jel ti to sve dobro slozeno, provjeri jel dobro postavljen blok na CPU, probaj skinuti te ventove sa radiatora i ocistiti prashinu sa njih, pazljivo posmatraj nekoliko dana i redovno dosipaj tekucinu , prati i trazi curi li gdje... eto sretno :D
     
  10. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ma problem je sto mi blok na cpu nije svezan kako treba. odnosno nisam dobio onaj limic sto ga stegne, pa sam malo improvizovao od starog athlona i savio. u tom zecu lezi grm, moram naci negdje i kupiti origi blok za 775
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo vodeno je kita, jedino radi furke ga staviti.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje da si uzeo kvalitetno napajanje.
     
  13. ado_89

    ado_89 Aktivista


    ja barem sad ne cujem da komp radi. samo malo zuje dva sata diska i to je sve.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    De se rokni svega ti.


    Na ovim slikama ja vidim cetiri 80mm venta, bez napajanja i graficke kartice, kakvu bolan ti tisinu spomonjes :lol:
     
  15. ado_89

    ado_89 Aktivista

    jah drug, ali ova tri gore se ne okrecu dok ih rucno ne upalis ili ne dostignu temp kojiu ti postavis na mode. a posto je temp sobe na cca 27° temp proc mi je konst 39° stim da se ne okrecu ventovi nikako. napojna ima fan temp tako da i ona shuti.

    evo sta sam ti govorio

    [​IMG]
    By ado_89
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedan freezer je sigurno bolji od tog vodenog, obzirom da hladis samo CPU s vodenim.

    Vodeno IMHO jedino ima smisla ako hladis i CPU i NB i grafu s njim. A tad treba dobra pumpa, kamara blokova, dobar radijator (sa dva 120mm venta)...dakle posteno vodeno puno drugacije izgleda :D Danasnji heatpipe cooleri su jeftinija a jednako dobra (ako ne i bolja) rjesenja.
     
  17. ado_89

    ado_89 Aktivista

    neka su
     
  18. Ostraq

    Ostraq Guest

    Stevie hajde iskreno reci koliko si vodenih hladjenja, vidio a koliko montirao "uzivo". Pod uzivo ne brojim review-e/recenzije koje si citao po mnogim siteovima i po nekakvim "INFO" like magazinima?

    p.s. Za one koji su zainteresirani prodajem: "Gigabyte 3D Galaxy" water cooling kit. Ovo je za nas amatere a ne profesionalce kalibra ... da ne prozivam oni ce se vec naci u ovom postu.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I onda dodje TR120UE i zgazi to gigabajt vodeno za isto ili manje para :lol:.

    Davno su prosla vremena kad je vodeno hladjenje bilo uber. I to nema nikakve veze s tim koliko sam ja vodenih hladjenja montirao. :smt006

    PS: valjda je jasno da ne govorim o ozbiljnim vodenim hladjenjima, 2xtriple 120mm radijatori i slicne bolesti.

    Da se ne flejma, ide lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.