Volan Maxxtro Force Feedback wheel and pedals

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pentium4-athlonxp, Feb 21, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Problem je slijedeci:

    Volan sa FF i pedalama sam kupio ima jedno pola godine i kada je izasao Mid-club 2 ono poceo da igram i odjednom pri udaru FF se iskljuci i pedala gasa ne radi dok radi samo kocnica i tako nekoliko puta( to sam rjesavao resetom racunara).

    Sad kada je dosao NFS U igrao sam sve ok bilo i isti problem se desio i haj ja ponovo ono nista mrsko mi bilo da trazim sta je to. Al danas me uhvatila furka i da ukljucim i idem ja oko 280KM/h i na stazi kad ono preko prasine ides zatreska malo i kad se ponovo iskljuci i sad sam odlucio da nadjem drivere jer su oni mogli biti prekretnica to sam zakljucio jer sam King of Road igrao sa ovim volanom i tresko ko lud al mu nista nije nit se gasio ni ista!

    Otisao sam na njihovu stranicu http://www.maxxtro.com.hk ali nema nece da je otvori neznam sto stvarno i sad sam uskracen za drivere ako neko zna sta bi moglo rijesiti problem ili jos bolje ako zna gdje mogu skinuti drivere nek pomaze

    Selam
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    maxxtro :)

    da si uzeo malo "zvučniju" firmu, ne bi sad imao ovakvih problema... npr logitech formula GP je dosta jeftin (oko 70-ak€), a stvarno je odličan i sajt im se vjerovatno neće ugasit još dugo vremena.
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ja opet glasam za Microsoft Sidewinder Force feedback Wheel :)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    e njega nisam probo, taq da nemrem uspoređivat... a kolko on dođe?
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma nije mi bilo da uzimam nesto zvucnije ovaj sam platio 139.39 KM i solidno me sluzi!!

    Imali iko ista da zna o driverima?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nemam pojma :)

    btw. 139km=70€=gore spomenuti logitech, kaj ne?
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma svaki volan isto nego znali neko za drivere
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Kad upisem u google Maxxtro Force Feedback wheel izbaci samo neke ruske stranice.
    Nigdje drivera nit iceg. A kud si bas to kupio? :)
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Isti Ku"""C meni se desava samo neke ruske stranice ebiga trazio u Sarajevu bas u to vrijeme kad nigdje volana nije bilo i ovi iz jedne radnje mi obecali nabaviti i ja ga dobio za 2 dana a poslje 7 dana u svakoj je radnji bilo volana ali ebiga ovo me zadesi.

    Inace Bez FF NF:U radi normalno odnosno kao neki servo mi dodje jer postoji neki otpor ali nije onaj FF da izbije volan iz ruke tj. kad ga ukljucim onda izbija volan iz ruke ali isto tako pri recimo drugom udaru prestaje raditi
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Rjesenje:
    potrebno: cekic
    mirna ruka :)

    Recept: Uzmes cekic u ruke i udaris srednjom jacinom 2-3 puta po volatnu. Nakon toga ce proraditi :D .
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kako ba majka mu stara

    Zar u Plusu nema onih Logitecha Wingman FF ?
    Doduse ja sam uzeo ovaj bez FF , jope finansije stisle , al radi ko sat - vozi što je najvaznije , a poboljsanje na stazi Nurnberg i Suzuka su bile ocite :twisted: 2-3 sekunde ugalvnom blizu nekog pravog rekorda :p
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Tih dana nista nije bilo sve sam moguce presmirglo od starog grada do ilidze jedino u logosoftu bio neki logitech 280KM ali 280KM hhhhhhaaaaaahahahahah.

    Eto pozdrav ako ko ima nek siba mozda da oprobate preko kazze meni je mrsko instalirati jer moram onda i podesavati NAV Internet Security a bas mi se neda nesto!

    Pozdrav