Vracanje podataka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Feb 15, 2010.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Znaci upucat cu se pod broj 1.
    Slucajno sam preko glupog disk managmenta obrisao particiju,ima li nacina da je vratim,tj. podatke ?
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja sam juce slucajno obrisao 20gb vaznih podataka, sve vratio preko Active File Recovery programa. Nisam nista zapisivao na tu particiju od trenutka brisanja niti sam restartovao racunar u medjuvremenu tako da sam uspio sve vratiti, cak i svi .exe fajlovi rade. Mislim da moze skenirati i neparticionirani dio diska, najbolje probaj.
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    brate jebeno mi se place,200gb podataka mi ode u pizdu materinu. samo zato sto sam slucajno pricno tel tipku, to je jebeni windows rtdirani sve ljepo napravio,svaka im cast,da ima bilo kakav bolji sistem,rado bi presao.
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Znam kako je, samo polako, nemoj nista raditi sa tim neparticioniranim dijelom diska i podaci ce ostati. Kod mene je bilo 20gb pa sam mogao preko ovog programa, tj. on je recovery odradio na drugu particiju. Znaci ti bi trebao imati 200gb slobodnog prostora na drugoj particiji da bi ovo uspjelo. Tako da mislim da je bolje da probas neki Partition recovery program. Vidim da ova firma ima i program Active Partition Recovery pa mozda da probas s njim, meni je od pet programa kojima sam pokusao taj njihov jedini odradio posao.
     
  5. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ako je ikako moguce napravi image tog dijela pa na njemu eksperimentiraj, inace svako pisanje podataka ti brise prethodne
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    naso sam ovaj active partition recovery program, i kazu formatiraj disk pa sa njim pretrazi,probat cu,pa cu vidjet sta i kako. bas mi je krivo razbio bi sve sad u milion komada
     
  7. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    formatirat disk?? neces onda nista nac
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    ma ne znam jebem li ga vise,vidjet cu sta i kako,nek se nosi u pizdu materinu i windows mutavi i sve.
     
  9. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ni slucajno nemoj formatirat
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    a quick format sam vec uradio jebi ga :( ako uspije sta uspije,ako ne 10x cu ga formatirat dok ne izgori i onda cu instalirat opet rtdirani windows koji ne pita jesi li slucajno pricnuo tipku del ili ne.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    U disk managment se ne ulazi slucajno. :wink:
     
  12. VR6

    VR6 Komšija

    nisam ni usao slucajno,nisam ni rekao :D nego sam slucajno obrisao particiju,bila mi je shrinkovana i kako su stajale delno jednu a to je sve 1 bila iz tri djela... haj nevazno,ako nogne se spasit sta spasit cu ...
     
  13. VR6

    VR6 Komšija

    evo skenirao mi je i imam opciju sa not bad,i recovery ili image.
    sta da pressnem :D kad recovery uradim ima nesto na F da upise particiju koje nemam. da je kreiram ili sta ? a sta sa image da radim ?
     
  14. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    image ti pravi sliku diska/particije, isto kao iso file od dvd-a recimo
    mozes probat recovery, ali ti si particiju prebrisao i kreirao novu onim quick formatom, tako da tesko da ce sta uspjet
     
  15. VR6

    VR6 Komšija

    ev nesto carlamisem sa active file recovery,izgleda da ce uspjet
     
  16. VR6

    VR6 Komšija

    izgleda da sam uspio spasiti fajlove,sa Active File Recovery.
    Jedini program koji je je uspio full spasiti slike,ostalo cemo vidjet sutra,ostavit cu ga preko noci na superscan,nadam se da cu uspjeti sve spasiti preko njega.
    Svaka cast onome ko ga je napravio.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne zaboravi ni onog sto ti ga je preporucio :D

    :smt007 Encor3 :smt007
     
  18. VR6

    VR6 Komšija

    hahaha da da :D svaka cast i njemu :) (L) Active (L)
     
  19. VR6

    VR6 Komšija

    E sada,sa cim da napravim particiju da mi ne ode u helac sve i kako :D ?
     
  20. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    imas ovaj besplatni program gparted, skines livecd ovdje
    bootas sa njega i imat ces gui sa operacijama

    ja bi ti preporucio da prije toga defragmentiras disk, i nemoj slucajno da smanjis particiju na kojoj su ti podaci previse, znaci obavezno gledaj da particija ostane malo veca od zauzetog prostora