web forms

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Dec 12, 2005.

  1. GV

    GV Komšija

    Htio bih na jednu adresu staviti formular u stilu, ime i prezime i ostali podaci i na kraju kao jedan tekstualni okvir u kojem je moguće napisati neko pitanje na koje bi bilo odgovoreno mejlom. e sad imam fin programčić koji dizajnira cijeli web ali TextArea dio ne mogu zaključati u smislu da mi se samo skrola na dolje tj. htio bih kad dođe do ivice boxa samo pređe u slijedeći red, kako god da napravim samo ide desno..... Ako neko zna nekakav free programčić ali da je vizuelan prporučite ili ko se razumije u html kako u ovaj kod uvesti da kad dođe do ivice boksa slova pređu u slijedeći red

    <TEXTAREA name="S1" style="WIDTH: 386px; HEIGHT: 226px" rows=14 cols=45></TEXTAREA>
     
  2. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Kod koji si napiso uredno radi ono sto ti zelis, a to je inace default postavka textarea elementa, tj. da se pokazuje vertikalni klizac (scrollbar) kada se napiše veći broj karkatera od onog koji se moze prikazati u TextArea području!
     
  3. GV

    GV Komšija

    Nisam ga napisao (ipak sam laik) već kopipastirao iz BlueVoda programa, ali kada otvorim u mozili ili eksploreru stranicu samo sa gore pomenutim kodom radi donji klizač tj ne prelazi mi u slijedeći red, mogu kucati u beskraj, a ja hoću da recimo nakon 50 karaktera automatski pređe u slijedeći red isto kao ovaj prozorčić u kojem upravo ovo pišem.
    Gdje se nalazi kod za ovaj prozor da i njega kopipastiram ako smijem :wink:
     
  4. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Probaj sa (fazon je u wrap atributu)

     
  5. GV

    GV Komšija

    Skontao sam u čemu je fazon naime ja sam kucao samo jedno slovo bez space ili iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....kada sam počeo da kucam riječi sve je išlo bez problema, Hvala na savjetima i trudu!