Web server sa dinamicnom ip adresom!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by irhadkul, Mar 2, 2012.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Znaci ukratko,pokusavam da napravim ovo gore na svom racunaru.Probao sa apacheom,abbysom i ne radi.Pokrene on server na localhostu,ali mu nesto neda da pristupi racunaru,vec ode na setup rutera.I da uradio sam port forward,no-ip napravio,skinuo firewall sa sistema,iskljucio IIS.Sad me zanima jel do ovog no-ipa ili je do firewalla rutera(i njega sam iskljucio).win 7 home premium 64
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ocigledno ti nije dobar port forwarding dok izbacuje setup od routera (koji inace koristi isti port kao iis). Provjeri da li ti je na tom "serveru" statična ip adresa te da li si usmjerio port 80 (predpostavljam defaultni koristis za iis) na pravu adresu.

    Trebalo bi da radi bez problema.

    Pozdrav
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Probao sam i sa 80 i sa 8080,a gore spomenuti no-ip ima aplikaciju da prati kad se mjenjaju ip adrese i da updejtuje.Sad kontam da mi bas ruter ne forwarduje dobro(ili ja nisam dobro napravio).Hvala druze,javim ako napravim.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako ti otvara preko no-ip adrese postavke router-a onda je no-ip pravilno konfigurisan i radi.

    Samo ti router ne forwarduje dobro ili nije dobro podešen.

    Lp
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    digni werb server na drugom portu, npr 81. pa onda odradi port forwarding.