Web stranica u flashu!?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by clopex, Sep 26, 2009.

  1. clopex

    clopex Aktivista

    E ovako, interesuje me kako se postavlja flash stanica na net. Imam nekoliko ekstra stranica uradjenih u flash, znaci gotove stranice samo se promjeni tekst u flash-u i imate gotovu stranicu. Mene sad interesuje kako sad da se postavi ta stranica na hosting, jeli ko imao iskustva sa tim i kako to ide. Ove sve stranice su samo jedan fajl, npr stranica.swf
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Procitaj neke osnove HTML coda za pocetak, rad sa FTP serverima, malo oko hosting usluga i slicno pa ces imati i osnovnu predstavu sta ti treba. Da si naisao na kakav konkretan problem rado bih ti pomogao ali nece ti nitko objasnjavati sve od nule to je tvoj posao ak zelis to da uradis. Iznenadit ces se koliko korisnih stvari mozes na googlu pronaci.
     
  3. clopex

    clopex Aktivista

    znam ja sve to raditi sto se tice FTP i hostinga ali nema nigdje kako da se postavi flash kao stranica, ima dodataka kako da ubacis flash u stranicu i da bude dio stranice, npr u joomli ili bio gdje drugo ali kako da kad ukucam adresu stranice da odmah digne flash kao stranicu

    BTW ako nisi mislio pomagati nemoj se ni javljati niko te ne tjera!!!
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Samo stavis taj .swf file u index.html (ili php), ili napravi redirekciju, kad ce ucitava stanica, npr www.clopex.com da otvori clopex.com/stranica.swf

    Najobicniji moguci kod,

    Code:
    <object width="550" height="400">
    <param name="movie" value="ime_fajla.swf">
    <embed src="ime_fajla.swf" width="550" height="400">
    </embed>
    </object>
    I inace, ako su stranice u flashu, i "spremne" za editovanje teksta i sl, obicno ne dolaze u .swf fajlu, jer ih ne moze editovat sa Flashom.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Naprotiv, upravo sam ti pokusao pomoci, ak obratis paznju na http://tinyurl.com/dfdfmf vidjet ces zapravo koliko sam ti pomogao, ali nekima jednostavno pomoc nije potrebna posto vec uobicajeno znaju sve.

    sign out
     
  6. clopex

    clopex Aktivista

    Ok hvala.

    Mogu se preurediti u programu SWFQuicker i onda moze u Flashu ili u tom programu
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ti ako ne znas postaviti sajt, onda ga ne znas ni uraditi u flashu. ocito je da kradjes tudje radove i prepravljas ih....
     
  8. clopex

    clopex Aktivista

    Ti radovi su uradjeni odavno i to je veoma rasprostranjeno nije to do mene, mene je samo ineresovalo kako se to radi.

    Što su svi pametni danas na ovom forumu!?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tema ociscena. Ako hocete pomoci, pomozite. Ako necete, nemojte se ni praviti pametni. Sirom weba se moze naci milijardu free samplova, tako da ako neko koristi template, ne znaci odmah da ga je ukrao. BTW Ahmet je odgovorio.