Win7 i WinXP dual boot problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Encor3, Jul 3, 2010.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Problem je slijedeci, na racunaru je postojao Win7 ali zbog nekog belaja sa grafickim driverima, zamoljen sam da nabacim i XP. XP je instaliran na drugi disk(fizicki, ne particiju) i on radi ok, ali treba popraviti MBR od Win7. To ne bi bio problem, ali je ploca starija pa ne moze butati sa Win7 diska(prilikom originalne instalacije sam morao prvo nabaciti XP pa onda iz njega pokrenuo instalaciju Win7 i nekako je uspjelo). E sada, da li je ikako moguce popraviti MBR bez ubacivanja Win7 diska? Da li bih mogao obaviti reparaciju MBR-a sa diskom od Viste, da li ce sedmica u tom slucaju raditi?
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probaj sa EasyBCD programom. (http://www.intowindows.com/download-eas ... windows-7/)

    Cini se da stable verzija, 1.7.2 ne podrzava Windows 7 "zvanicno", ali ljudi javljaju da radi, a mozes i probati sa ovim 2.0 beta buildovima, koji donose nativnu podrsku za Windows 7. Link: j.mp/EBCD2
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Probao sam prvo sa EasyBCD ali nisam uspio, ali bila je neka starija verzija. Ali evo ova beta 2.0 nakon malo komplikacija je rijesila problem. Nije mi ni palo na pamet da potrazim noviju verziju, hvala :smt006
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Trazila sam trazila,

    ali nigdje ne mogu da nadjem ovu beta verziju, imas li slucajno neki lin kdo nje please. Jer sam i ja u istom fazonu.
    Imam na laptopu win7 x64 pa zelim staviti xp radi fallout-a samo. Tako da sam na belaju.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    pa vec ima u ahmetovom linku
     
  6. dejson

    dejson Aktivista

    Da ali verzija 1.7.2 ja trazim ovu 2.0 beta

    Uh jesam coro coravi, tek sad vidjeh, u pravu si Mujka, hvala.

    Evo da se zahvalim i Ahmetu. Sve fercera.