Win7 skeniranje WiFi mreže ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by united, Feb 24, 2010.

  1. united

    united Novi član

    Pozdrav, imam ovaj router:

    [​IMG]

    Pa me zanima kako da na Windows 7 Ultimate skeniram mreže koje se nalaze u mojoj okolini, na routeru je ona default antena, tek ulazim u ove WiFi vode, kasnije ću kupiti neku antenu da mogu hvatati više mreža...

    Hvala

    btw. nije upotpunosti isti router jer moj ima još VoIP i još nešto čini mi se ...
     
  2. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    wifi router ne sluzi za trazenje mreza, on ih odasilje ili pojacava
    za skeniranje ti je potreban wifi stick, ili pci kartica sa antenom
     
  3. united

    united Novi član

    Al' imam ja onu BHT MojaTV i uz nju mi došao ovaj ruter, na ruter spojen telefon, tv i net. I kako ću ja onda primati net i za šta će mi uopšte ruter onda :/
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    pa eto, router radi ono za sto je predvidjen, na njega su spojeni tv i internet, znaci on prosljedjuje dsl sa telefona.

    ako je racunar na njega spojen kablom, onda uopce nemas potrebe za wifi stickom, i rekao si da nije u potpunosti isti, ne znam kakve bh telecom daje ali moze bit da tvoj mozda i nema wifi, ako ti je racunar na netu kablom
     
  5. united

    united Novi član

    Ide kabal iz mrežne kartice kompjutera u ruter, ja mislim da ima WiFi. Prič'o sam danas sa jaranom, on kaže da ruter i prima i šalje signal ...
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ne funkcionira to tako kako ti zamisljas.
     
  7. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    i ako ima antenu, sa njim ne mozes skenirat nista, on samo salje signal.
    za to sto ti zelis ti treba usb wifi stick (mal mu je domet), ili pci karticu sa antenom (dosta veci domet,ovisno o opremi i uvjetima nekoliko kilometara)
     
  8. united

    united Novi član

    Dobro momci hvala vam na informacijama : )
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zavisi ti od postavki na samom routeru za sta ce se koristiti. Ako imas na njemu samo AP to znaci da ce on samo shareovati ADSL konekciju. Ako ima Station ili Station Infrastructure to znaci da ces se moci sa njim kaciti i na druge mreze. Prodani na netu manual za njega i procitaj kako sta i gdje jer ne mogu vidjeti koji je model ni nista.
     
  10. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    A šta je bolje uzeti za PC, karticu ili stick? koji ima veći domet?
     
  11. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    pci kartica+antena, mada dobro prodje i usb stick ako se koristi sa sat antenom za fokusiranje signala