Windows 10 bandwidth problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Dec 13, 2015.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam da li sam stavio u odgovarajuci topic ali ne znam da li je software ili hw problem.
    Naime nedavno sam instalirao win 10 i sve je radilo super do prije 3 dana.Nisam nista novo instalirao na racunar.
    Imam mojatv net paket i brzina neta mi je uvijek bila po speedtestu 5mbit ali evo vec cetvrti dan kao da je zakljucana na 2.5mbit.Uvijek izmjeri tacno 2.5.
    Zvao podrsku, prijavio ali jos me nisu zvali.Medjutim danas izmjerim sa mobitela i sa tableta normalno 5mbit mjeri.Skontam onda da je do laptopa ali nemam pojma sta bi to moglo da ogranici brzinu.Uglavnom i preko browsera i na torentima konstantno 2.5mbit i u svim dr aplikacijama.
    Da li neko zna u cemu je fazon?
    Jos nesto sto sam primijetio je to da kada se ovo poslo desavati nemam vise pristup modemu/ruteru od telecoma.Prije sam imao sa admin/vrlotajnipass i uspio sam promijeniti i staviti svoj pass te promijeniti postavke za wifi i ostalo po zelji ali kako je ova brzina spala nemam vise pristupa.Pokusavam na default postavkama koje su bile i na mojim koje sam mijenjao ali ne moze.
    Ako ko zna u cemu je fazon please help :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da je to problem do njih...da su ti oni nesto mijenjali i granicavali,moguce i resetovali router i ubacili nove postavke
    jer nije se sam od sebe mogao zakljucati i promijeniti pass

    ipak mislim da to nije problem do win 10...
    sacekaj ad vidis sta ce ti javiti iz podrske i zovi ih opet,prijavljuj dok ne provjere
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znam ali kako onda na mob i na tabletu normala brzina?Btw podigao live verziju lubuntu linuxa na tom istom laptopu i normala 5mbit brzina.Znaci definitivno neki problem u samom OS-u
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Možda te zeza win update, probaj sa ovim
    Settings > Update & Security > Windows Update > Advanced Options i idi na "Choose how updates are delivered".

    Probaj isključiti skroz p2p file transfer ili ga ograniči pa probaj onda brzinu.

    Pogledaj da nisi slučajno instalirao neki program za internet ili Wi-Fi.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovo sa update sam vec odradio a nikakav software nisam instalirao.To sam u prvom postu naveo vec :(