Windows 10 - Video zapinje (stuttering)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by RedLine, Jun 10, 2018.

  1. RedLine

    RedLine Novi član

    Pozdrav svima,
    Imam problem sa video playback-om bilo sa hdd bilo na youtube itd. Dakle probao sma apsolutno sve pa da pobrojim sta je to sve :
    -Zadnji driveri za apsolutno sve moguce i zadnja verzija bios-a itd itd
    -Clean instalacija zadnje verzije (sa microsoftove stranice) windows 10 x64
    -Probao vise verzija codeca
    -Gasio razne procese u services, kao i Cortanu, anti virus ...
    -Disk defragment HDD i optimizaciju SDD
    -CCleaner da sve bude viska uklonjeno
    -Razni player-i tipa powerdvd 18, vlc
    -Zadnje verzije grafickih driver-a, flash player-a itd
    -Promjena graficke

    E sad koja je konfiguracija , rezolucija.. :
    -Gigabyte X370 K3 Gaming AM4
    -AMD Ryzen 3 3.5ghz
    -8 GB DDR4 Kingston Fury 2400 mhz
    -Kingstone HyperX Fury 120 gb
    -3 tb Toshiba
    -Gigabyte GTX 1060 3GB OC
    -Seasonic 800W
    -Sony 4K model 2016

    Dakle desava se microstuttering sa slikom koja je inace tecna , a zvuk je bez problema bez pucketanja bez trzanja itd. Probao sam i zvucne drivere em stare em nove da nije tu neki bug ali nije.

    Preorovio sma forume i google i youtube i sv moguce fixove i nista ne pomaze... Pocinjem da ludim xD

    Ajde ko ima ovdje da mi pomogne a i da sta korisno naucimo svi :D

    Hvala i lijep pozdrav :)
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Trza li na integrisanoj?
     
  3. RedLine

    RedLine Novi član

    Trza na integrisanoj, trza na oba pci express slota, probao gtx 760 trza, stari driveri trza ... hahaha
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    probaj win7 :D
    Kakvo je zauzece resursa dok gledas video?
     
  5. RedLine

    RedLine Novi član

    Probao win 7, probao windows 8.1 , kazem ti nema sta nisma probao , zgasio superfetch service, ugasio cortanin service, ugasio anti virus servis. Znaci probao sma sve sto sam uspio naci, ovo je nesto do win 10, il do codeca ili ne znam zato pitam da vidim jeli iko to imao d apomogne i da da prijedlog sta da radim jos haha
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nije do win ako si probao sve to, graficku si eliminisao, ostaje neki drugi hw problem, ploca vjerovatno - odnosno nekompatibilnost sa nekom komponentom.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. RedLine

    RedLine Novi član

    Nista specijalno nit se pati cpu nit graficka, nije opterecena ni memorija niti zapis na hdd :/
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zadnji update win10 pravi probleme sa ssd a ima ih mnogo. Nekome skroz zastopa win pa moraju update biosa, meni je na laptopu touchpad zezao. Probaj sa win 7 cisto da si siguran jel do win ili hardwera.
    Edit: nevidjoh da si probao drugi win.
    Pokusaj i preko drugog browsera.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Probaj drugi monitor? To je neki Sony 4K TV? Da ne radi kakav scaling/nesto?
     
  10. RedLine

    RedLine Novi član

    Probao drugi monitor, video trza i lokalno i preko browsera. Ajmo dalje sa prijedlozima :)
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Znaci probao si drugu graficku, monitor, OS, drivere, browser?

    Ostaje ti CPU/MB/RAM. sto mi nema logike i mreza, probaj neki drugi PC, laptop nakaciti na svoju mrezu...

    Mozda je glupo pitanje, ali je li uvijek isti video testiras :D?
     
    RedLine likes this.
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pretpostavljam da je monitor povezan istim HDMI kablom kao i TV ?

    Jesi probao npr DVI kabal, mada bih ja digao i Live Ubuntu pa isprobao i na njemu. Ako bude i na njemu trzalo treba traziti problem u hardware-u.
     
  13. RedLine

    RedLine Novi član

    Nisam probao na lcd monitoru jer je rezolucija 1280 x 1024 pa mi to nije bilo neko mjerilo za provjeru. :/ Intenret nema veze jer imam library 4k/full hd filmova na hdd, probavao preko vlc i preko power dvd 18 i nailazim na isti stuttering, a youtube isto se ponasa.. Mislim da nije nista do hardware-a jer je ajmo reci pogodno da sve radi bez trzanja a i nove su komponente
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zato i jesam predlozio da dignes Live Ubuntu pa da isprobas. Ako trza i na win10, i na win7 i na Linuxu, ja bih ipak trazio problem u hardware-u
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa sve i da ubuntu radi, nece mu pomoci puno osim ako ne planira ostati na njemu obzirom da ne moze koristiti win7, 8.1 i 10 :D
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma cisto u svrhu dijagnostike, niko ga ne tjera da ostane :D
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ja bih rekao da je to najprije do TV-a, obicno je tu problem jer ima svoje "optimizacije", upscaling, razna povecanja fluidnosti kroz duplanje frameova.... Treba vidjeti na sta je podesen TV, npr sport mode...itd.
     
  18. RedLine

    RedLine Novi član

    PS4 radi na tom tv-u bez imalo trzanja a isti je mode izabran sa istim postavkama, istim hdmi kablom tako da mislim da nije do tv-a. Sam tv nije onaj entry range 4K nego je high range tako da tv iskljucujem kao razlog trzanja, sada cu pustiti bas tv i ukljuciti snimanje procesa pa postavim ovdje sliku.
     
  19. RedLine

    RedLine Novi član

    https://ibb.co/i1A6xo

    Ne vidim da je ovdje ista sad optereceno ili da ima nekih odstupanja i random zakucavanja cpu, gpu itd :/
     
  20. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Probaj pobrisati sve kodeke i instaliraj K-Lite i MPC-HC i sa njim pokreni. Provjeri je li uključen ili isključen hardware encoding. Probaj i drugo kvalitetnije HDMI kablo.