Windows 7 permisije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Mixon, Feb 8, 2010.

  1. Mixon

    Mixon Guest

    Imam jedan veliki problem, instalirao sam windows7 na racunar prije toga sam imao win XP, sve sto mi treba ostalo mi je na D disku u my documents kad kliknem da mi otvori sliku recimo ili neki fajl pokaze mi da nemam dozvolu.
    Medutim nasao sam nacin kako da otkljucam i da nebih objasnjavao sve sam vam slike okacio, prvo to sta mi pokaze. a zatim nacin kako da otkljucam, medutim to vazi samo za fajl a imam ih na hiljade tako da bi mi trebala godina da sve vratim, zamolio bih Vas ako znate da mi pomognete kako bi otkljucao ako ne sve odjednom makar da idem folder po folder, a ne pjesmu po pjesmu ili sliku po sliku.
    Unaprijed Hvala
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Zar ne mozes izborom Propertiesa i Security taba napraviti istu stvar na folderu?
    Usput, kako si instalirao Windowse?
     
  3. Mixon

    Mixon Guest

    nemoze odbija, samo odbija jedino mogu ovako jedan po jedan fajl, normalno i svi ostali folderi su mi otkljucani samo ovaj my documents ne
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mislim sa samo trebas iskljuci user accout control u control panelu.A ako to ne pomogne onda je jedini nacin da to odradis da bootas neki linux sa CD-a i da my documents premjestis u shared folder i to je to.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Kakav crni Linux i isključivanje account control-a.

    Mixon, sve što trebaš uraditi je:
    desni klik na D: disk
    security
    advanced (ovdje si pogriješio u koracima)
    owner (dodaš sebe) i čekiraš "replace owner on subcontainers and objects
    apply
    permissions
    change
    dodaš sebe i čekiraš "replace all child objects..."
    apply
    izađeš iz ovog nereda i voila! imaš pristup svemu na D:

    I onda su živjeli sretno i zauvijek. :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Covjek se uci dok je ziv i opet umre budala,mene je skoro ovo napatilo kad ssam u svoj komp ubacio disk sa crknutog racunara koji je na sebi imao OS.Nikako nisam mogao da pristupim fileovima dok ih nisam na ovu caku nisam premjestio u shared folder.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I ja sam imao problema sa necim slicnim, i samo preko Linuxa sam to uspio rijesiti. (ne bas sa shared, jer sam htio nesto obrisati, a nije se moglo nikako)
     
  8. GW

    GW Moderator

    Uredu je to, ali ipak ne bi trebao tvrditi nešto ako nisi 100% siguran. Kažeš čovjeku da je jedini način korišteje linux boot cd-a, što naravno nije tačno.